Dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk
Dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Haluzice?
Dřevěná kaplička sv. Huberta stojí v lese u Valašských Klobouk na úpatí hory Královec (655 m).

| Kraj: | Zlínský |
| Okres: | Zlín |
| Správní obvod: | Valašské Klobouky |
| GPS souřadnice: | 49.137874N, 17.897295E |
| Nadmořská výška: | 506 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1261 (765 let) |
| Katastrální výměra: | 407 ha |
| Počet obyvatel: | 84 |
| PSČ: | 763 24 |
| Adresa URL: | www.obechaluzice.estranky.cz/ |
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Valašské Klobouky jsou: Marie (1 267x), Josef (1 056x), František (578x), Anna (548x), Petr (544x), Jana (542x), Pavel (507x), Ludmila (467x), Jan (453x), Martin (385x), Tomáš (374x), Jaroslav (364x), Jiří (358x), Stanislav (324x), Miroslav (312x)?
Arboretum Semetín je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Haluzice?
Ve městě Vsetín si můžete prohlédnout arboretum, které spravuje společnost Městské lesy Vsetín, s.r.o. Na ploše 7 ha Vás okouzlí téměř 1 000 cizokrajných dřevin a rostlin rozčleněných do jednotlivých oddílů z hlediska geografického.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Norbert a ve správním obvodu obce Valašské Klobouky se toto jméno nevyskytuje?
Název obce Haluzice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Valašské Klobouky jsou: Fojtík (349x), Fojtíková (329x), Machů (272x), Novák (194x), Nováková (156x), Vaněk (152x), Šenkeřík (145x), Holba (142x), Vaňková (139x), Lysák (136x), Holbová (135x), Šenkeříková (134x), Lysáková (128x), Fojtů (125x), Kolínek (121x)?
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 45 km od obce Haluzice?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.