Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Kraj: | Zlínský |
Okres: | Zlín |
Správní obvod: | Valašské Klobouky |
GPS souřadnice: | 49.070618N, 17.972365E |
Nadmořská výška: | 318 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1500 (525 let) |
Katastrální výměra: | 2 840 ha |
Počet obyvatel: | 2 126 |
PSČ: | 763 33 |
Adresa URL: | www.stitna-popov.cz |
Části obce Štítná nad Vláří-Popov: Popov, Štítná nad Vláří
Vzdálenost meteostanice od obce Štítná nad Vláří-Popov: 14 km
Poslední data: 12.7.2025 11:10
Umístění: 457 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Valašské Klobouky jsou: Fojtík (349x), Fojtíková (329x), Machů (272x), Novák (194x), Nováková (156x), Vaněk (152x), Šenkeřík (145x), Holba (142x), Vaňková (139x), Lysák (136x), Holbová (135x), Šenkeříková (134x), Lysáková (128x), Fojtů (125x), Kolínek (121x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 54 km od obce Štítná nad Vláří-Popov?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Valašské Klobouky jsou: Marie (1 267x), Josef (1 056x), František (578x), Anna (548x), Petr (544x), Jana (542x), Pavel (507x), Ludmila (467x), Jan (453x), Martin (385x), Tomáš (374x), Jaroslav (364x), Jiří (358x), Stanislav (324x), Miroslav (312x)?
Bike Arena Vsetín je ve vzdušné vzdálenosti 32 km od obce Štítná nad Vláří-Popov?
Bike Aréna Vsetín je singletrailové centrum pro horská kola, které se nachází na Vsetíně v místní části Semetín. Bike Aréna nabízí přes 20 kilometrů přírodních stezek a trailů barevně rozlišených podle obtížnosti.
Název obce Štítná nad Vláří-Popov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Muzeum v přírodě Rochus je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Štítná nad Vláří-Popov?
Muzeum v přírodě – Park Rochus o velikosti přibližně 60 ha se nachází na severozápadním úbočí Černé hory (302 m n. m.). Jedná se o příměstskou část Uherského Hradiště na rozhraní katastrálního území Jarošova a Mařatic.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Bořek a ve správním obvodu obce Valašské Klobouky se toto jméno nevyskytuje?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?