Obecní znak
Základní informace
Kraj:Moravskoslezský
Okres:Opava
Správní obvod:Kravaře
GPS souřadnice:50.031541N, 18.068397E
Nadmořská výška:244 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1327 (699 let)
Katastrální výměra:943 ha
Počet obyvatel:635
PSČ:747 25
Adresa URL:obecsudice.cz
Reklama

V okolí obce Sudice se také nachází

Bělá

Bělá

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (JV)
Počet obyvatel: 660

/
Bílá Bříza

Bílá Bříza

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Bolatice

Bolatice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 4 542

/
Borová

Borová

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Chuchelná

Chuchelná

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 6 km (JV)
Počet obyvatel: 1 283

/
Hněvošice

Hněvošice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (JZ)
Počet obyvatel: 1 007

/
Kobeřice

Kobeřice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (J)
Počet obyvatel: 3 253

/
Oldřišov

Oldřišov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 1 435

/
Rohov

Rohov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 2 km (J)
Počet obyvatel: 584

/
Služovice

Služovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (JZ)
Počet obyvatel: 841

/
Štěpánkovice

Štěpánkovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 3 233

/
Strahovice

Strahovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 4 km (JV)
Počet obyvatel: 923

/
Svoboda

Svoboda

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Třebom

Třebom

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 3 km (SZ)
Počet obyvatel: 199

/
Vrbka

Vrbka

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (JZ)


Reklama
Víte že?

Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Sudice snížil o 6?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Zřícenina hradu Vikštejn

Zřícenina hradu Vikštejn je ve vzdušné vzdálenosti 33 km od obce Sudice?

Hrad Vikštejn stával na vysokém skalnatém vrchu nad řekou Moravicí u obce Radkov, asi 5 km severně od Vítkova.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Ostrava

Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?

Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem

Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?

Zámek Kravaře

Zámek Kravaře je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Sudice?

Barokní zámek s arkádovým dvorem a oválnou kaplí se nachází na jihovýchodním okraji města Kravaře a navazuje na něj rozlehlý park, jehož větší část dnes slouží jako golfové hřiště.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Sudice?

Arboretum Nový Dvůr, nedaleko města Opavy, bylo založeno v roce 1958 na místě jednoho z dendrologicky nejcennějších parkových objektů ve Slezsku.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Nejčastější jména ve správním obvodu Kravaře jsou: Jan (619x), Petr (574x), Anna (531x), Marie (508x), Josef (495x), Jiří (486x), Pavel (425x), Tomáš (403x), Jana (402x), Martin (379x), David (306x), Lukáš (279x), Lucie (278x), Karel (236x), Jakub (233x)?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kravaře jsou: Halfarová (177x), Halfar (162x), Nevřelová (118x), Nevřela (112x), Kubná (111x), Peterek (110x), Kubný (108x), Peterková (107x), Harazim (102x), Duda (92x), Harazimová (90x), Dudová (84x), Moravec (80x), Kurka (80x), Hluchník (77x)?

Dnes má svátek Dušan a ve správním obvodu obce Kravaře se toto jméno vyskytuje přibližně 31x?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Dřevěný kostel sv Petra a Pavla v Hněvošicích

Dřevěný kostel sv Petra a Pavla v Hněvošicích je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Sudice?

Na severozápadním okraji obce Hněvošice stojí barokní dřevěný kostel, který byl vybudován v roce 1730

Přehrada Kružberk

Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 38 km od obce Sudice?

Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.

Název obce Sudice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Sudice v jednotlivých krajích: Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x, Moravskoslezský: 1x.

Reklama