Obecní znak
Základní informace
Kraj:Moravskoslezský
Okres:Opava
Správní obvod:Kravaře
GPS souřadnice:50.031541N, 18.068397E
Nadmořská výška:244 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1327 (698 let)
Katastrální výměra:943 ha
Počet obyvatel:641
PSČ:747 25
Adresa URL:obecsudice.cz

Možnosti ubytování Sudice a okolí na serveru e-chalupy.cz

max. 7 osob

Ubytování v soukromí U Myšáka

Ubytování Sudice

Obec Sudice se nachází v okrese Opava v Moravskoslezském kraji, žije zde cca 600obyvatel. Ve vzdálenosti 12km jižně leží město Kravaře, 16km jihozápadně statutární město Opava, 18km jižně město Hlučín, 25km jihovýchodně město Ostrava a 17km východně polské...

Cena: Ubytování v soukromí U Myšáka

max. 14 osob

Vila Glassberg

Ubytování Hněvošice

Nově zrekonstruované rekreační ubytovací zařízení se nachází v poklidném prostředí vesnice Hněvošice ve Slezsku, nedaleko Opavy. Objekt je umístěn v převýšení cca 15 m nad vesnicí, které umožňuje nádherný výhled na okolní krajinu a zároveň dostatečné soukr...

Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Sudice: 5km

Cena: Vila Glassberg

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Sudice

Počasí meteostanice Strahovice

Vzdálenost meteostanice od obce Sudice: 3 km

Poslední data: 30.4.2025 02:40

Umístění: 228 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Strahovice

Teplota
7,3
°C
Zdánlivá teplota
5,9
°C
Rosný bod
4,2
°C
Vlhkost
81,2
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
0,0
W/m2
Atmosférický tlak
1022,0
hPa
Směr větru
V
Rychlost větru
0,0
m/s
Nárazový vítr
0,0
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Strahovice

Dnes
8/20
°C
Zítra
8/21
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Sudice se také nachází

Bělá

Bělá

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (JV)
Počet obyvatel: 667

/
Bílá Bříza

Bílá Bříza

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Bolatice

Bolatice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 4 562

/
Borová

Borová

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Chuchelná

Chuchelná

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 6 km (JV)
Počet obyvatel: 1 270

/
Hněvošice

Hněvošice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (JZ)
Počet obyvatel: 1 021

/
Kobeřice

Kobeřice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (J)
Počet obyvatel: 3 253

/
Oldřišov

Oldřišov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 1 456

/
Rohov

Rohov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 2 km (J)
Počet obyvatel: 601

/
Služovice

Služovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (JZ)
Počet obyvatel: 832

/
Štěpánkovice

Štěpánkovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 3 241

/
Strahovice

Strahovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 4 km (JV)
Počet obyvatel: 909

/
Svoboda

Svoboda

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Třebom

Třebom

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 3 km (SZ)
Počet obyvatel: 204

/
Vrbka

Vrbka

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (JZ)


Reklama
Víte že?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Vysoká hora (1031 m)

Vysoká hora (1031 m) je ve vzdušné vzdálenosti 52 km od obce Sudice?

Vysoká hora se tyčí v Medvědské hornatině, která je severovýchodní částí Hrubého Jeseníku.

Ski areál Vaňkův kopec

Ski areál Vaňkův kopec je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Sudice?

AREÁL Vaňkův kopec leží v nadmořské výšce 404 m a najdete jej v malebném prostředí Nízkého Jeseníku v obci Horní Lhota

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Sudice?

Dvoupalácový hrad s věží vznikl nad soutokem Ostravice a Lučiny ve Slezské Ostravě, v letech 1534–1548 byl přebudován na renesanční zámek.

UNESCO - Olomouc

UNESCO - Olomouc je ve vzdušné vzdálenosti 76 km od obce Sudice?

Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 2000.

Ke dni 1.1.2025 žilo v obci Sudice 310 mužů a 331 žen?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Název obce Sudice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Sudice v jednotlivých krajích: Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x, Moravskoslezský: 1x.

Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Kravaře se toto jméno nevyskytuje?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Opava

Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Opava s 54 667 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 16 km?

Město Opava se nachází v Moravskoslezském kraji na řece Opavě ve Slezsku. Město Opava má v současné době celkem 8 městských částí:

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Muzeum Mlejn

Muzeum Mlejn je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Sudice?

Mlejn Ostrava - Krupný mlýn Samuely - Wechsberg & Co byl nejmladší ostravský mlýn a to na výrobu krup a krupice.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?

Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).

Nejčastější jména ve správním obvodu Kravaře jsou: Jan (619x), Petr (574x), Anna (531x), Marie (508x), Josef (495x), Jiří (486x), Pavel (425x), Tomáš (403x), Jana (402x), Martin (379x), David (306x), Lukáš (279x), Lucie (278x), Karel (236x), Jakub (233x)?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kravaře jsou: Halfarová (177x), Halfar (162x), Nevřelová (118x), Nevřela (112x), Kubná (111x), Peterek (110x), Kubný (108x), Peterková (107x), Harazim (102x), Duda (92x), Harazimová (90x), Dudová (84x), Moravec (80x), Kurka (80x), Hluchník (77x)?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Reklama