Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

| Kraj: | Vysočina |
| Okres: | Žďár nad Sázavou |
| Správní obvod: | Žďár nad Sázavou |
| GPS souřadnice: | 49.486819N, 15.989928E |
| Nadmořská výška: | 520 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1365 (661 let) |
| Katastrální výměra: | 933 ha |
| Počet obyvatel: | 973 |
| PSČ: | 594 45 |
| Adresa URL: | www.ostrovno.cz |
Části obce Ostrov nad Oslavou: Suky
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 45 km od obce Ostrov nad Oslavou?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Žďár nad Sázavou jsou: Marie (1 960x), Jiří (1 309x), Jan (1 280x), Josef (1 245x), Jana (1 170x), Petr (1 081x), Pavel (938x), Jaroslav (885x), Martin (796x), František (788x), Tomáš (687x), Hana (676x), Miroslav (647x), Zdeněk (617x), Eva (595x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Vodní nádrž Pilská je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Ostrov nad Oslavou?
Vodní nádrž Pilská byla vybudová v letech 1959–1962 na řece Sázavě z důvodu zásobování vodou pro strojírenský průmysl ve Žďáru nad Sázavou. Homogenní zemní hráz se nachází na místě původní rybniční hráze, je 380 m dlouhá a 18 m vysoká.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Žďár nad Sázavou jsou: Sobotka (244x), Novotná (232x), Sobotková (230x), Dvořáková (218x), Dvořák (206x), Novotný (199x), Doležalová (174x), Němec (159x), Doležal (152x), Musilová (131x), Svobodová (129x), Němcová (128x), Rosecký (117x), Musil (116x), Svoboda (115x)?
Název obce Ostrov nad Oslavou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Dobroslav a ve správním obvodu obce Žďár nad Sázavou se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Ostrov nad Oslavou?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou v samém srdci Českomoravské vysočiny byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994.
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 50 km od obce Ostrov nad Oslavou?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.