Ke dni 1.1.2025 žilo v obci Pilníkov 590 mužů a 610 žen?
Kraj: | Královéhradecký |
Okres: | Trutnov |
Správní obvod: | Trutnov |
GPS souřadnice: | 50.532474N, 15.820197E |
Nadmořská výška: | 358 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1357 (668 let) |
Katastrální výměra: | 1 698 ha |
Počet obyvatel: | 1 200 |
PSČ: | 542 42 |
Adresa URL: | pilnikov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Pilníkov: 10 km
Poslední data: 16.6.2025 18:30
Umístění: 321 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Zřícenina hradu Vizmburk je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Pilníkov?
Vizmburk je zřícenina hradu nacházející se v katastru obce Havlovice v Královéhradeckém kraji. Od roku 1964 je chráněna jako kulturní památka. Zřícenina je majetkem České republiky a její správu zajišťuje NPÚ. Údržby a konzervace ruin se ujal místní spolek Sdružení pro Vizmburk.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Dnes má svátek Zbyněk a ve správním obvodu obce Trutnov se toto jméno vyskytuje přibližně 71x?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Trutnov s 28 958 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 7 km?
Město Trutnov se nachází na severu Čech, severním směrem od Hradce Králové. Místní části: Adamov, Babí, Bohuslavice, Bojiště, Dolní Předměstí, Dolní Staré Město, Horní Předměstí, Horní Staré Město, ...
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Přehrada Les Království je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Pilníkov?
Gravitační přehradní nádrž byla postavená v letech 1910–1919 na Labi z důvodu rozsáhlé potopy v roce 1897. Nádrž slouží jako ochrana před povodněmi a hydroenergetickým účelům. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná,
Nejčastější jména ve správním obvodu Trutnov jsou: Jiří (2 001x), Jan (1 907x), Petr (1 872x), Jana (1 675x), Josef (1 390x), Martin (1 272x), Jaroslav (1 221x), Pavel (1 217x), Tomáš (1 160x), Marie (1 054x), Hana (1 028x), Eva (1 001x), Miroslav (877x), Věra (813x), Michal (808x)?
Název obce Pilníkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Trutnov jsou: Nováková (177x), Novák (176x), Novotný (157x), Novotná (155x), Nývlt (150x), Nývltová (140x), Vlček (133x), Svobodová (120x), Horák (117x), Vlčková (113x), Kábrt (110x), Machová (109x), Dvořák (109x), Prouzová (106x), Mach (106x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?