Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Nový Jičín |
GPS souřadnice: | 49.610110N, 17.947776E |
Nadmořská výška: | 280 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1374 (651 let) |
Katastrální výměra: | 952 ha |
Počet obyvatel: | 1 006 |
PSČ: | 741 01 |
Adresa URL: | www.bernarticenadodrou.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Bernartice nad Odrou: 5 km
Poslední data: 11.7.2025 14:30
Umístění: 288 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Poruba s 58 452 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 28 km?
Poruba je někdejší obec, roku 1957 připojená k Ostravě, od 24. listopadu 1990 jeden z městských obvodů statutárního města Ostravy. Rozkládá se na západě města, v jeho slezské části a je jedním z nejlidnatějších ostravských obvodů.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Název obce Bernartice nad Odrou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Petr (1 339x), Jan (1 241x), Marie (1 206x), Jana (1 195x), Jiří (1 172x), Pavel (956x), Tomáš (953x), Josef (906x), Martin (837x), Miroslav (775x), Anna (754x), Jaroslav (743x), Zdeněk (665x), Eva (664x), Ludmila (563x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Bernartice nad Odrou?
Nejnavštěvovanější skanzen v ČR – Valašské muzeum v přírodě – vznikl v Rožnově pod Radhoštěm a rozprostírá se ve zdejším lázeňském parku a přiléhajícím svahu, zdvihajícím se nad řekou Rožnovská Bečva.
Dnes má svátek Olga a ve správním obvodu obce Nový Jičín se toto jméno vyskytuje přibližně 129x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Horáková (222x), Horák (220x), Bartoň (207x), Bartoňová (178x), Černoch (161x), Hanzelka (158x), Černochová (156x), Hanzelková (156x), Davidová (123x), Kudělka (122x), Mička (120x), Kudělková (119x), David (119x), Macíček (112x), Šimíček (107x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?