Obecní znak
Základní informace
Kraj:Zlínský
Okres:Vsetín
Správní obvod:Vsetín
GPS souřadnice:49.351278N, 18.240062E
Nadmořská výška:483 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1949 (76 let)
Katastrální výměra:4 214 ha
Počet obyvatel:2 301
PSČ:756 05
Adresa URL:www.karolinka.cz

Sportovní možnosti Karolinka

V Karolince nechybí nejrůznější sportovní zařízení, jako například travnaté hřiště na kopanou, tenisové a volejbalové kurty, posilovna. V zimě je v provozu SKI areál Karolinka nebo je možné využít lyžařských areálů na Soláni a v okolních obcích Velké Karlovice a Nový Hrozenkov. Vyznavačům bílé stopy slouží řada udržovaných a značených tras, ať už z centra města na okolní hřebeny, či v nejbližším okolí, zejména ve Velkých Karlovicích. Turistům je ve městě a okolí k dispozici řada značených stezek a nově i cyklostezky.

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Karolinka

Počasí meteostanice Halenkov

Vzdálenost meteostanice od obce Karolinka: 8 km

Poslední data: 6.12.2025 23:00

Umístění: 423 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Halenkov

Teplota
6,1
°C
Zdánlivá teplota
3,7
°C
Rosný bod
4,8
°C
Vlhkost
91,5
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
0,0
W/m2
Atmosférický tlak
1012,7
hPa
Směr větru
Z
Rychlost větru
1,6
m/s
Nárazový vítr
2,1
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Halenkov

Dnes
4/8
°C
Zítra
4/7
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Karolinka se také nachází

Halenkov

Halenkov

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 2 345

/
Horní Bečva

Horní Bečva

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 10 km (S)
Počet obyvatel: 2 420

/
Hutisko

Hutisko

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Hutisko-Solanec

Hutisko-Solanec

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 1 991

/
Malé Karlovice

Malé Karlovice

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 6 km (V)

/
Nový Hrozenkov

Nový Hrozenkov

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 3 km (JZ)
Počet obyvatel: 2 476

/
Prostřední Bečva

Prostřední Bečva

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 9 km (S)
Počet obyvatel: 1 818

/ /
Velké Karlovice

Velké Karlovice

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 3 km (V)
Počet obyvatel: 2 257

/ / / / / / / /
Tanečnice (912 m)

Tanečnice (912 m)

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 5 km (SZ)

/ / /
Kohútka (913 m)

Kohútka (913 m)

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 6 km (J)

/ / / / / / / / /
Vysoká (1024 m)

Vysoká (1024 m)

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 11 km (SV)

/
Makyta (923 m)

Makyta (923 m)

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 11 km (JZ)

/ /
Ski Areál Mečová

Ski Areál Mečová

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 12 km (SV)

/ /
Rozhledna Búřov

Rozhledna Búřov

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 12 km (SZ)

/
Rozhledna Čarták

Rozhledna Čarták

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 12 km (SV)

/ / / / / / / / / / / /
Stezka Valaška

Stezka Valaška

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 16 km (S)

/ / /
Ski areál Jasenka

Ski areál Jasenka

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 17 km (Z)

/ / / / /
Zámek Vsetín

Zámek Vsetín

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 17 km (Z)

/ / / / /
Skiareál Bílá

Skiareál Bílá

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 19 km (SV)

/ / / /
Skiareál Veselá

Skiareál Veselá

Kraj: Zlínský
Vzdálenost: 19 km (SZ)

/ /
Smrk (1276 m)

Smrk (1276 m)

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 20 km (SV)


Reklama
Víte že?

Dnes má svátek Mikuláš a ve správním obvodu obce Vsetín se toto jméno vyskytuje přibližně 21x?

Ke dni 1.1.2025 žilo v obci Karolinka 1 165 mužů a 1 136 žen?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Rozhledna Miloňová

Rozhledna Miloňová je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Karolinka?

Dřevěná rozhledna na kopci Miloňová, cca 6 km severovýchodně od Velkých Karlovic, byla postavena v roce 2012 a slouží také zdejším lesníkům pro kontrolu požárů v rozsáhlém karlovickém údolí.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vsetín jsou: Orság (355x), Orságová (339x), Koňařík (311x), Koňaříková (307x), Kovářová (298x), Kovář (298x), Šuláková (183x), Václavík (182x), Šulák (181x), Maňáková (181x), Šťastná (180x), Václavíková (178x), Šťastný (176x), Maňák (152x), Kopecká (151x)?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Nejčastější jména ve správním obvodu Vsetín jsou: Marie (2 182x), Josef (2 086x), Jan (1 796x), Jana (1 769x), Petr (1 766x), Jiří (1 499x), Jaroslav (1 255x), Tomáš (1 206x), Anna (1 186x), Pavel (1 185x), Miroslav (1 136x), Martin (1 131x), Ludmila (1 062x), Zdeněk (864x), Eva (862x)?

Frýdek-Místek

Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Frýdek-Místek s 52 425 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 38 km?

Město na soutoku Ostravice a Morávky, vzniklo spojením dvou samostatných měst – moravského Místku a slezského Frýdku. Statutární město Frýdek-Místek je pro svou geografickou polohu nazýváno též Bránou Beskyd.

Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Tanečnice (912 m)

Tanečnice (912 m) je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Karolinka?

Tanečnice (též Vsacká Tanečnice) je osmý nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů i celé Hostýnsko-vsetínské hornatiny.

Hrad Štramberk

Hrad Štramberk je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Karolinka?

Romanticky upravená zřícenina hradu Štramberk stojí na vrcholu Zámeckého kopce ve stejnojmenném městečku blízko Kopřivnice.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Název obce Karolinka se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Vodní nádrž Horní Bečva

Vodní nádrž Horní Bečva je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Karolinka?

Vodní nádrž byla postavena na Rožnovské Bečvě nad obcí Horní Bečva v letech 1933–1947. Měla sloužit hlavně jako ochrana před povodněmi. Umožňuje také zachovat minimální průtok toku. Dalším využitím je rekreace, letní vodní sporty, rybolov a energetické využití.

Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Karolinka?

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm je v provozu pouze v letní sezoně a nabízí široké možnosti zábavy. Největším lákadlem celého aquaparku je hlavní bazén s rozlohou 1 049 m2 a proměnlivou hloubkou od 90 až do 190 cm,

Reklama