Lyžařský areál HEI park - Tošovice
Lyžařský areál HEI park - Tošovice je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Heřmánky?
Skiareál Tošovice se nachází zhruba 3 km severně od města Odry v předhůří Oderských vrchů v nadmořské výšce 384–463 m.

| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Odry |
| GPS souřadnice: | 49.706972N, 17.768305E |
| Nadmořská výška: | 324 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1362 (664 let) |
| Katastrální výměra: | 331 ha |
| Počet obyvatel: | 173 |
| PSČ: | 742 35 |
| Adresa URL: | www.obec-hermanky.cz |
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Odry jsou: Králová (104x), Král (77x), Mik (72x), Miková (68x), Šustek (66x), Sokolová (59x), Ferenc (53x), Šustková (51x), Sokol (50x), Ferencová (45x), Horák (41x), Levová (37x), Pavlík (34x), Lev (34x), Horáková (34x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Vít a ve správním obvodu obce Odry se toto jméno vyskytuje přibližně 27x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Odry jsou: Marie (448x), Petr (445x), Josef (415x), Jan (403x), Jiří (390x), Jana (377x), Pavel (315x), Anna (294x), Martin (289x), Tomáš (283x), Miroslav (272x), Jaroslav (270x), Eva (210x), Zdeněk (203x), Ludmila (200x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Heřmánky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Heřmánky v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Heřmánky?
Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?