Dřevěná kaple Panny Marie v Horním Houžovci
Dřevěná kaple Panny Marie v Horním Houžovci je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Libchavy?
Nevelká, osmiboká, dřevěná kaple Navštívení Panny Marie, byla v Horním Houžovci vybudována kolem roku 1800.

| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Ústí nad Orlicí |
| Správní obvod: | Ústí nad Orlicí |
| GPS souřadnice: | 50.005475N, 16.389040E |
| Nadmořská výška: | 350 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1227 (799 let) |
| Katastrální výměra: | 2 210 ha |
| Počet obyvatel: | 1 794 |
| PSČ: | 561 16 |
| Adresa URL: | www.libchavy.cz |
Části obce Libchavy: Dolní Libchavy, Horní Libchavy
Dnes má svátek Alexandra a ve správním obvodu obce Ústí nad Orlicí se toto jméno vyskytuje přibližně 10x?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Ústí nad Orlicí jsou: Jiří (820x), Jan (787x), Petr (693x), Jana (686x), Marie (685x), Pavel (566x), Josef (519x), Hana (517x), Martin (509x), Jaroslav (491x), Tomáš (461x), Eva (427x), Miroslav (353x), Lenka (330x), Zdeněk (319x)?
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Libchavy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Rozhledna - vyhlídková věž Lanšperk je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Libchavy?
Kovová konstrukce byla do areálu hradu Lanšperk, u obce Dolní Dobrouč na Orlickoústecku, umístěna v roce 2007. Nejedná se o zpřístupněnou hradní věž, ale o nově postavenou třípatrovou ocelovou konstrukci o výšce 8 m.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Ústí nad Orlicí jsou: Novák (123x), Nováková (110x), Dušek (108x), Dušková (88x), Pirklová (87x), Skalická (84x), Pirkl (83x), Kovářová (83x), Novotná (81x), Vacek (80x), Skalický (80x), Doležal (76x), Doležalová (72x), Pecháček (71x), Martincová (71x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.