Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Kraj: | Královéhradecký |
Okres: | Jičín |
Správní obvod: | Jičín |
GPS souřadnice: | 50.374386N, 15.261570E |
Nadmořská výška: | 296 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1320 (705 let) |
Katastrální výměra: | 925 ha |
Počet obyvatel: | 331 |
PSČ: | 507 23 |
Adresa URL: | www.udrnice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Údrnice: 8 km
Poslední data: 23.4.2025 11:30
Umístění: 344 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Údrnice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Vojtěch a ve správním obvodu obce Jičín se toto jméno vyskytuje přibližně 280x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jičín jsou: Novotný (188x), Novotná (177x), Svoboda (169x), Svobodová (168x), Nováková (146x), Novák (135x), Vích (106x), Šulcová (96x), Víchová (96x), Havelka (95x), Šulc (92x), Veselá (91x), Veselý (89x), Kořínková (88x), Kozák (86x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Jablonec nad Nisou s 42 987 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 39 km?
Město Jablonec nad Nisou je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. Obec má tyto části: Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Kokonín, Lukášov, Mšeno nad Nisou, Proseč nad Nisou, Rýnovice a Vrkoslavice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Soustava rybníků v Podtroseckém údolí je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Údrnice?
V kaňonovitých údolích pod zříceninou hradu Trosky se nachází soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrudka, Rokytňák, Dolský a Podsemínský. Břehy těchto rybníků lemují většinou pískovcové skály.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jičín jsou: Jiří (1 487x), Josef (1 323x), Jana (1 285x), Jan (1 223x), Petr (1 159x), Jaroslav (1 132x), Marie (1 118x), Tomáš (829x), Martin (793x), Pavel (783x), Hana (773x), Miroslav (724x), Eva (673x), Zdeněk (657x), Milan (631x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 39 km od obce Údrnice?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.