Ocenění obce Telecí
Ocenění obce Telecí v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2009 – oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu ![]()
2001 – zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí ![]()

| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Svitavy |
| Správní obvod: | Polička |
| GPS souřadnice: | 49.694622N, 16.180706E |
| Nadmořská výška: | 578 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1403 (623 let) |
| Katastrální výměra: | 1 ha |
| Počet obyvatel: | 424 |
| PSČ: | 569 94 |
| Adresa URL: | www.teleci.cz |
Krajské výsledky
2009 – oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu ![]()
2001 – zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí ![]()
Vzdálenost meteostanice od obce Telecí: 13 km
Poslední data: 23.2.2026 03:30
Umístění: 680 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Svatopluk a ve správním obvodu obce Polička se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Polička jsou: Marie (784x), Jiří (769x), Josef (589x), Jana (571x), Jan (563x), Petr (540x), Pavel (433x), Martin (348x), Jaroslav (331x), Tomáš (309x), František (300x), Zdeněk (288x), Hana (287x), Miroslav (284x), Věra (273x)?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Svitavy s 15 974 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 19 km?
Město Svitavy leží 59 km severozápadně od Olomouce a spravuje podobce Lačnov, Lány, Město a Předměstí. Svitavy se nacházejí v jihovýchodním výběžku České tabule, známém jako Svitavská pahorkatina, který však už zasahuje do povodí Moravy.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Telecí?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Polička jsou: Dvořák (152x), Dvořáková (142x), Jílek (135x), Jílková (134x), Kučera (93x), Kučerová (92x), Navrátil (84x), Navrátilová (83x), Bednář (78x), Machová (73x), Bednářová (69x), Mach (68x), Pospíšil (67x), Roušar (61x), Andrlík (61x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Název obce Telecí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?