Obecní znak
Základní informace
Kraj:Olomoucký
Okres:Olomouc
Správní obvod:Šternberk
GPS souřadnice:49.721619N, 17.520135E
Nadmořská výška:550 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1301 (725 let)
Katastrální výměra:4 714 ha
Počet obyvatel:548
PSČ:783 07
Adresa URL:www.mesto-libava.eu
Facebook:www.facebook.com

Části obce Město Libavá: Heroltovice

Památky a zajímavosti Město Libavá

Ve městě se dochoval kostel a zvláštností je větrný mlýn z 2. poloviny 19. století, který je národní kulturní památkou. Mlýn je stále ve vlastnictví armády, která uvažuje o zřízení muzejní expozici věnované Pomocným technickým praporům (PTP). Mlýn byl v roce 1996 opraven a zatím je uzavřen a veřejnosti nepřístupný.

Tipy na výlet v obci Město Libavá a jejím okolí.

Reklama

V okolí obce Město Libavá se také nachází

Domašov nad Bystřicí

Domašov nad Bystřicí

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 491

/
Guntramovice

Guntramovice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (SV)

/
Heroltovice

Heroltovice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 3 km (SZ)

/
Hraničné Petrovice

Hraničné Petrovice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 134

/
Hrubá Voda

Hrubá Voda

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 10 km (JZ)

/
Jívová

Jívová

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 639

/
Moravský Beroun

Moravský Beroun

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 10 km (SZ)
Počet obyvatel: 2 797

/
Norberčany

Norberčany

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 4 km (S)
Počet obyvatel: 250

/
Nová Véska

Nová Véska

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (SZ)

/
Ondrášov

Ondrášov

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/
Podlesí

Podlesí

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (SV)

/
Rejchartice

Rejchartice

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 10 km (S)

/
Sedm Dvorů

Sedm Dvorů

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Stará Libavá

Stará Libavá

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (S)

/ /
Trhavice

Trhavice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 3 km (S)

/ / /
Zámek Potštát

Zámek Potštát

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 13 km (JV)

/ / / / / / /
Hrad Šternberk

Hrad Šternberk

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 16 km (Z)

/
ZOO Olomouc

ZOO Olomouc

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 16 km (JZ)

/
Zámek Dolany

Zámek Dolany

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 16 km (JZ)

/ /
Svatý Kopeček

Svatý Kopeček

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 17 km (JZ)

/
Rozhledna Božka

Rozhledna Božka

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 18 km (JZ)

/ / / /

Reklama
Víte že?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

ZOO Olomouc

ZOO Olomouc je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Město Libavá?

Velice oblíbená ZOO Olomouc se nachází na Svatém Kopečku. Specializuje se na chování afrických kopytníků, ale najdete i zde velké množství severských zvířat, šelem a mořská akvária, kde nechybí žraloci.

Ostrava

Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 54 km?

Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem

Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Město Libavá 297 mužů a 251 žen?

Přehrada Kružberk

Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Město Libavá?

Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Dnes má svátek Marek a ve správním obvodu obce Šternberk se toto jméno vyskytuje přibližně 186x?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Šternberk jsou: Gábor (114x), Gáborová (109x), Krejčí (108x), Nováková (86x), Novák (85x), Pospíšil (79x), Pospíšilová (68x), Horáková (63x), Horák (60x), Procházka (56x), Kučerová (53x), Navrátilová (49x), Král (48x), Zatloukalová (47x), Zatloukal (44x)?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Město Libavá?

Lázně Teplice nad Bečvou se nachází v Olomouckém kraji na území měst Hranice a Teplice nad Bečvou.

Dřevěný kostel sv. Jana Křtitele v Lipné

Dřevěný kostel sv. Jana Křtitele v Lipné je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Město Libavá?

Ačkoliv je kostel v Lipné u Potštátu výtvarně nepříliš výrazný, jedná se o vzácnou historickou památku – poslední dřevěný kostel v oblasti Oderských vrchů.

Název obce Město Libavá se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Nejčastější jména ve správním obvodu Šternberk jsou: Jiří (670x), Jan (629x), Petr (624x), Jana (614x), Marie (592x), Josef (520x), Pavel (496x), Jaroslav (418x), Miroslav (403x), Martin (398x), Tomáš (380x), Anna (356x), Eva (340x), Zdeněk (327x), František (307x)?

Strašidelný dům Olomouc

Strašidelný dům Olomouc je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Město Libavá?

Zábavní centrum Strašidelný dům v centru Olomouce nabízí jedinečný adrenalinový zážitek s hororovým příběhem.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Reklama