Obecní znak
Základní informace
Kraj:Olomoucký
Okres:Přerov
Správní obvod:Hranice
GPS souřadnice:49.689117N, 17.663752E
Nadmořská výška:600 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1394 (632 let)
Katastrální výměra:956 ha
Počet obyvatel:120
PSČ:753 62
Adresa URL:www.lubomerps.cz
Facebook:www.facebook.com
Reklama

V okolí obce Luboměř pod Strážnou se také nachází

Boňkov

Boňkov

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Boškov

Boškov

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (JZ)

/
Dobešov

Dobešov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (V)

/
Heltínov

Heltínov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (JV)

/
Heřmánky

Heřmánky

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 8 km (V)
Počet obyvatel: 173

/
Jakubčovice nad Odrou

Jakubčovice nad Odrou

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (V)
Počet obyvatel: 605

/
Jindřichov

Jindřichov

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 8 km (JV)
Počet obyvatel: 491

/
Klokočov

Klokočov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 9 km (SV)

/
Klokočůvek

Klokočůvek

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 7 km (SV)

/
Kovářov

Kovářov

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 5 km (J)

/
Kyžlířov

Kyžlířov

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (J)

/
Lipná

Lipná

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 4 km (JV)

/
Luboměř

Luboměř

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 3 km (V)
Počet obyvatel: 394

/
Partutovice

Partutovice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 7 km (JV)
Počet obyvatel: 523

/
Podlesí

Podlesí

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 10 km (SZ)

/
Potštát

Potštát

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (J)
Počet obyvatel: 1 162

/
Spálov

Spálov

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 5 km (V)
Počet obyvatel: 925

/
/
Zámek Potštát

Zámek Potštát

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 6 km (J)

/ / / /
Muzeum Oderska

Muzeum Oderska

Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 12 km (V)

/ / / / / /
Zámek Hranice

Zámek Hranice

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 16 km (J)

/ / / / / / / / / /
Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn

Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 19 km (J)

/ /

Reklama
Víte že?

Přehrada Kružberk

Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Luboměř pod Strážnou?

Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.

Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Luboměř pod Strážnou 66 mužů a 54 žen?

Dnes má svátek Dobroslav a ve správním obvodu obce Hranice se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?

Nejčastější jména ve správním obvodu Hranice jsou: Marie (1 156x), Petr (969x), Jiří (871x), Jana (789x), Jan (751x), Pavel (689x), Tomáš (678x), Martin (668x), Josef (600x), Jaroslav (565x), Miroslav (549x), Anna (541x), Ludmila (501x), Zdeněk (469x), Eva (446x)?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Název obce Luboměř pod Strážnou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hranice jsou: Nováková (125x), Novák (113x), Rýpar (80x), Pavelková (79x), Rýparová (76x), Horáková (76x), Pavelka (74x), Horák (72x), Králová (67x), Tomečková (66x), Číhalová (64x), Hynčicová (63x), Hradilová (63x), Čech (62x), Pospíšilová (62x)?

Zámek Potštát

Zámek Potštát je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Luboměř pod Strážnou?

Renesanční čtyřkřídlý zámek stojí v centru obce Potštát.

Ostrava

Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 45 km?

Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem

Aquapark Plovárna Hranice

Aquapark Plovárna Hranice je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Luboměř pod Strážnou?

Aquapark Plovárna v Hranicích nabízí plavecký bazén, k dispozici je relaxační bazén s atrakcemi, tobogán a whirpool, finské, parní či aroma parní sauny, fitness a odpočívárny.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?

Veselská rozhledna u Oder

Veselská rozhledna u Oder je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Luboměř pod Strážnou?

Veselská rozhledna u Oder vzniklav roce 2018 na návrší Veselí u Oder (místní část města Oder)

Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Luboměř pod Strážnou?

Arboretum Nový Dvůr, nedaleko města Opavy, bylo založeno v roce 1958 na místě jednoho z dendrologicky nejcennějších parkových objektů ve Slezsku.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Reklama