Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Část obce: | Potštejn |
Kraj: | Královéhradecký |
Okres: | Rychnov nad Kněžnou |
Správní obvod: | Rychnov nad Kněžnou |
GPS souřadnice: | 50.077457N, 16.325233E |
Adresa URL: | www.potstejn.cz/ |
Části obce Potštejn: Brná
Vzdálenost meteostanice od obce Brná: 22 km
Poslední data: 1.5.2025 07:30
Umístění: 588 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Brná se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Brná v jednotlivých krajích: Ústecký: 1x, Královéhradecký: 1x, Vysočina: 1x.
Nejčastější jména ve správním obvodu Rychnov nad Kněžnou jsou: Jiří (1 101x), Josef (996x), Jana (921x), Jan (906x), Marie (833x), Petr (825x), Jaroslav (680x), Pavel (672x), Tomáš (611x), Martin (610x), Hana (568x), Eva (534x), Miroslav (486x), Lenka (453x), Zdeněk (443x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Vodní nádrž Pastviny je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Brná?
Přehradní nádrž Pastviny – původně přečerpávací elektrárna postavená v letech 1933–1938 na Divoké Orlici. V době dostavby byla největší elektrárnou tohoto druhu a první elektrárnou v ČSR bez stavby strojovny (soustrojí bylo venku),
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Rychnov nad Kněžnou jsou: Novák (167x), Nováková (146x), Dostálová (100x), Novotný (98x), Novotná (96x), Dvořáková (94x), Štěpánek (93x), Dostál (93x), Dvořák (85x), Bartoš (83x), Janečková (80x), Nosková (79x), Janeček (78x), Hovorková (78x), Bartošová (78x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?