Ke dni 31.12.2016 bylo v Královéhradeckém kraji 448 obcí, z toho se statutem města 48?
Část obce: | Stárkov |
Kraj: | Královéhradecký |
Okres: | Náchod |
Správní obvod: | Náchod |
GPS souřadnice: | 50.514186N, 16.121225E |
Adresa URL: | www.starkov.cz |
Části obce Stárkov: Bystré, Chlívce, Horní Dřevíč, Vápenka
Vzdálenost meteostanice od obce Chlívce: 1 km
Poslední data: 24.1.2021 11:21
Umístění: 597 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 31.12.2016 bylo v Královéhradeckém kraji 448 obcí, z toho se statutem města 48?
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 31.12.2016 měl Královéhradecký kraj rozlohu 4 759 km2 a hustota osídlení činila 116 obyvatel na 1 km2?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 31.12.2018 bylo v Královéhradeckém kraji evidováno 2 ha vinic, 4 217 ha ovocných sadů, 148 374 ha lesních pozemků a 7 668 ha vodních ploch?
Dnes má svátek Milena a ve správním obvodu obce Náchod se toto jméno vyskytuje přibližně 224x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Náchod jsou: Novák (246x), Nováková (223x), Hanušová (212x), Nývltová (172x), Vlčková (166x), Hanuš (166x), Jirásková (165x), Balcar (163x), Nývlt (157x), Jirásek (153x), Balcarová (153x), Vlček (151x), Prouza (150x), Prouzová (146x), Škodová (142x)?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Název obce Chlívce se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Zřícenina hradu Vizmburk je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Chlívce?
Vizmburk je zřícenina hradu nacházející se v katastru obce Havlovice v Královéhradeckém kraji. Od roku 1964 je chráněna jako kulturní památka. Zřícenina je majetkem České republiky a její správu zajišťuje NPÚ. Údržby a konzervace ruin se ujal místní spolek Sdružení pro Vizmburk.
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Aquapark Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 39 km od obce Chlívce?
Aquacentrum v Městských lázních Hradec Králové nabízí řadu atrakcí, ze kterých si jistě vyberete! Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Hradec Králové s 89 751 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 40 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Náchod jsou: Jiří (2 072x), Jan (1 781x), Petr (1 734x), Jana (1 672x), Josef (1 589x), Jaroslav (1 226x), Marie (1 222x), Pavel (1 205x), Tomáš (1 116x), Martin (1 116x), Hana (988x), Eva (963x), Věra (838x), Zdeněk (830x), Michal (782x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 31.12.2016 žilo v Královéhradeckém kraji 550 804 obyvatel, z toho 270 981 mužů a 279 823 žen?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?