Chata Guntramovice
Luxusní pobyt v srdci Nízkého Jeseníku

| Část obce: | Budišov nad Budišovkou |
| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Opava |
| Správní obvod: | Vítkov |
| GPS souřadnice: | 49.798361N, 17.570702E |
| Adresa URL: | www.budisov.eu |
Části obce Budišov nad Budišovkou: Guntramovice, Podlesí, Staré Oldřůvky
Luxusní pobyt v srdci Nízkého Jeseníku
Nabízíme k pronájmu stylovou a komfortní chalupu v krásné přírodní oblasti Kružberk. Objekt se skládá ze dvou spojených bytových jednotek (3+kk a 2+kk) a pohodlně ubytuje 8 dospělých osob. Další hosté jsou možní po dohodě.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 7km
Chata Duběnka (název je odvozen od majitele) se nachází cca 800 m od spodní části hráze Kružberk, kde je nástupní místo pro vodáky splavující řeku Moravici. Je zde velmi čisté prostředí a prozatím ještě komerčně příliš nezasažené.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 7km
Ubytování - chaty Křišťanovice
Nabízíme k pronájmu naši krásnou chaloupku. Naše chaloupka se nachází v klidné obci Křišťánovice, můžeme Vám nabídnout příjemně strávený víkend, týden, prázdniny a dovolenou.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 8km
Domek Trojčata v Moravském Berouně je klidné útočiště pro páry i milovníky přírody, kteří hledají soukromí a pohodlí. Vkusný interiér, kompaktní řešení prostoru a velké okno s výhledem a terasou vytvářejí dokonalou atmosféru pro zpomalení. Mini domek dispo...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 8km
Domek Panorama v Moravském Berouně je místem, kde hlavní roli hraje prostor a světlo. Díky velkým proskleným plochám si užijete výhled nejen z pohodlí postele, ale i během relaxu v panoramatické sauně, která se nachází hned vedle domku. Světlo, prostor a d...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 8km
Chalupa pod Slunečnou – ideální místo pro pobyt větších skupin v Jeseníkách
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 8km
Ubytování v přízemí soukromého domu v malé obci, v blízkosti autobusová zastávka, řeka Moravice, nedaleko přehrada Kružberk. Nad přehradou často pobývala známá spisovatelka a cestovatelka Joy Adamsonová, rodačka z Opavy.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 8km
Nabízíme pronájem plně vybavených mobilních domů se zastřešenými terasami a apartmán v údolí řeky Moravice (cca 110 m) na delší či jen víkendové pobyty.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Guntramovice: 8km
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Skanzen Příkazy je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Guntramovice?
Soubor staveb lidové architektury v Příkazích, v místním nářečí nazývaný též Hanácké skanzen, se rozkládá přímo v obci Příkazy u Olomouce. Základem skanzenu je původní hanácký grunt s domem okapové orientace a několika hospodářskými stavbami.
Nejčastější jména ve správním obvodu Vítkov jsou: Jan (394x), Marie (384x), Petr (344x), Jiří (322x), Jana (309x), Josef (293x), Anna (281x), Miroslav (235x), Pavel (232x), Tomáš (224x), Jaroslav (196x), Martin (194x), Zdeněk (192x), Lenka (170x), Kateřina (155x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vítkov jsou: Sivák (85x), Siváková (74x), Vícha (67x), Víchová (58x), Černín (53x), Cihlářová (46x), Cihlář (46x), Černínová (43x), Vlček (40x), Vlčková (36x), Pavlíček (35x), Nováková (35x), Dubová (35x), Kováčová (34x), Pavlíčková (33x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Guntramovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Vojtěch a ve správním obvodu obce Vítkov se toto jméno vyskytuje přibližně 63x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?