Obecní znak
Základní informace
Část obce:Chvalovice
Kraj:Jihomoravský
Okres:Znojmo
Správní obvod:Znojmo
GPS souřadnice:48.760394N, 16.062689E
Adresa URL:www.chvalovice.cz

Části obce Chvalovice: Hatě

O obci
Hatě je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Chvalovice
Reklama

Informace o počasí pro oblast: Hatě

Počasí meteostanice Znojmo

Vzdálenost meteostanice od obce Hatě: 11 km

Poslední data: 17.12.2025 13:40

Umístění: 307 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Znojmo

Teplota
-0,6
°C
Zdánlivá teplota
-3,8
°C
Rosný bod
-0,9
°C
Vlhkost
99,0
%
Denní srážky
0,3
mm/den
Osvit
0,0
W/m2
Atmosférický tlak
1023,7
hPa
Směr větru
Z
Rychlost větru
1,4
m/s
Nárazový vítr
1,8
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Znojmo

Dnes
0/0
°C
Zítra
0/2
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Hatě se také nachází

Chvalovice

Chvalovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (SV)
Počet obyvatel: 644

/
Derflice

Derflice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (SV)

/
Dobšice

Dobšice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (S)
Počet obyvatel: 2 243

/
Dyjákovičky

Dyjákovičky

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (SV)
Počet obyvatel: 576

/
Havraníky

Havraníky

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SZ)
Počet obyvatel: 302

/
Hnanice

Hnanice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SZ)
Počet obyvatel: 351

/
Hnízdo

Hnízdo

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (V)

/
Konice

Konice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (S)

/
Micmanice

Micmanice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (SV)

/
Načeratice

Načeratice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SV)

/
Nový Šaldorf

Nový Šaldorf

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (S)

/
Nový Šaldorf - Sedlešovice

Nový Šaldorf - Sedlešovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 1 849

/
Oblekovice

Oblekovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Popice

Popice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Šatov

Šatov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (SZ)
Počet obyvatel: 1 102

/
Sedlešovice

Sedlešovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Strachotice

Strachotice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 1 034

/
Vrbovec

Vrbovec

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (SV)
Počet obyvatel: 1 251


Reklama
Víte že?

Znojmo

Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Znojmo s 32 629 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 11 km?

Město Znojmo leží na jihu Moravy, na levém břehu řeky Dyje, 52 km jihozápadně od města Brna. Je to druhé největší město Jihomoravského kraje. Místní části jsou: Derflice, Kasárna, Konice, Mramotice, Načeratice, Oblekovice, Popice, Přímětice.

Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Znojmo jsou: Svobodová (508x), Svoboda (507x), Dvořáková (366x), Nováková (362x), Dvořák (346x), Novák (333x), Novotná (252x), Veselá (243x), Jelínková (243x), Procházka (240x), Procházková (239x), Veselý (235x), Novotný (228x), Jelínek (218x), Pokorná (214x)?

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu je ve vzdušné vzdálenosti 43 km od obce Hatě?

Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který je součástí města Mikulova. Je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích a je to mimořádně členitý systém chodeb, síní a dómů o sedmi patrech.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?

Aqualand Moravia Pasohlávky

Aqualand Moravia Pasohlávky je ve vzdušné vzdálenosti 41 km od obce Hatě?

Aqualand Moravia je nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR a leží pouhých 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Nejčastější jména ve správním obvodu Znojmo jsou: Marie (3 390x), Jan (2 556x), Jiří (2 366x), Petr (2 308x), Josef (2 295x), Jana (2 207x), Pavel (2 046x), František (1 614x), Anna (1 391x), Jaroslav (1 366x), Tomáš (1 359x), Martin (1 332x), Miroslav (1 282x), Zdeněk (1 272x), Eva (1 241x)?

Název obce Hatě se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?

Název obce Hatě v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Jihomoravský: 1x.

Dřevěná kaple sv. Antonína v Černé

Dřevěná kaple sv. Antonína v Černé je ve vzdušné vzdálenosti 75 km od obce Hatě?

Příprava stavby kaple sv. Antonína v obci Černá začala v roce 2001.

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Dnes má svátek Daniel a ve správním obvodu obce Znojmo se toto jméno vyskytuje přibližně 382x?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Vysoká (1034 m)

Vysoká (1034 m) je ve vzdušné vzdálenosti 97 km od obce Hatě?

Vysoká je jihočeská hora, nejvyšší bod okresu České Budějovice a desátý nejvyšší vrchol Novohradských hor. Nachází se 1,5 km jihovýchodně od Hojné Vody

Rozhledna Anička

Rozhledna Anička je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Hatě?

Rozhledna Anička se nachází na mírném návrší nad obcí Jiřice u Moravských Budějovic a je součástí meditační křížové cesty se 14 zastaveními doplněnými obrazy Bedřišky Znojemské.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Reklama