Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Část obce: | Město Libavá |
| Kraj: | Olomoucký |
| Okres: | Olomouc |
| Správní obvod: | Šternberk |
| GPS souřadnice: | 49.736992N, 17.488536E |
| Adresa URL: | www.mesto-libava.eu |
Části obce Město Libavá: Heroltovice
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Šternberk jsou: Jiří (670x), Jan (629x), Petr (624x), Jana (614x), Marie (592x), Josef (520x), Pavel (496x), Jaroslav (418x), Miroslav (403x), Martin (398x), Tomáš (380x), Anna (356x), Eva (340x), Zdeněk (327x), František (307x)?
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Šternberk jsou: Gábor (114x), Gáborová (109x), Krejčí (108x), Nováková (86x), Novák (85x), Pospíšil (79x), Pospíšilová (68x), Horáková (63x), Horák (60x), Procházka (56x), Kučerová (53x), Navrátilová (49x), Král (48x), Zatloukalová (47x), Zatloukal (44x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Heroltovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Pavel a ve správním obvodu obce Šternberk se toto jméno vyskytuje přibližně 496x?
Zbrašovské aragonitové jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Heroltovice?
Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou v Hranickém krasu. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 56 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Heroltovice?
Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.