Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Část obce: | Velký Bor |
| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Klatovy |
| Správní obvod: | Horažďovice |
| GPS souřadnice: | 49.376085N, 13.668611E |
| Adresa URL: | www.sumavanet.cz/velkybor/ou |
Části obce Velký Bor: Jetenovice, Slivonice
Vzdálenost meteostanice od obce Jetenovice: 8 km
Poslední data: 20.2.2026 08:30
Umístění: 511 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Oldřich a ve správním obvodu obce Horažďovice se toto jméno vyskytuje přibližně 13x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Název obce Jetenovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Horažďovice jsou: Marie (575x), Václav (495x), Josef (390x), Jiří (329x), Jana (312x), Jan (312x), František (306x), Petr (282x), Jaroslav (249x), Pavel (241x), Karel (233x), Anna (223x), Hana (217x), Miroslav (195x), Martin (193x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Příbram s 30 236 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 42 km?
Příbram patří ke známým královským horním městům. Rozkládá se na úpatí Brd, na říčce Litavce, zhruba 60 km jihozápadně od Prahy. Město má místní části Brod, Bytíz, Jerusalem, Jesenice, Kozičín, Lazec, Orlov, Příbram I, Příbram II, ...
Rozhledna Chanovice je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Jetenovice?
Nedaleko obce Chanovice na vrchu Chlum (609 m), zhruba 35 km východně od Klatov, byla v roce 2010 zpřístupněna krásná zděná rozhledna s dřevěným ochozem, který je ve výšce 25 m. Pro výstup je třeba zdolat 136 schodů.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Horažďovice jsou: Hlaváč (58x), Soukup (54x), Hlaváčová (54x), Černý (50x), Soukupová (48x), Melka (44x), Stulík (42x), Panuška (41x), Černá (39x), Stulíková (36x), Melková (36x), Sládek (35x), Havlík (35x), Panušková (31x), Havlíková (31x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.