Chalupa k pronajmutí
Chalupa pod hvězdami - Krsy
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Kejšovice: 2km

| Část obce: | Krsy |
| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Plzeň-sever |
| Správní obvod: | Nýřany |
| GPS souřadnice: | 49.947066N, 13.053573E |
| Adresa URL: | www.krsy.cz |
Části obce Krsy: Kejšovice, Polínka, Skelná Huť, Trhomné
Chalupa pod hvězdami - Krsy
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Kejšovice: 2km
Zveme Vás do romantické usedlosti z 17.století, která Vám nabídne útulnost a pohodu dávných let. Ten, kdo miluje samotu, ticho hlubokých lesů, procházky nebo cykloturistiku bude spokojen s tím, co nabízí zdejší příroda a náš mlýn.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Kejšovice: 3km
Chalupa Čestětín je nově, citlivě zrekonstruovaná chalupa, která leží na okraji malé klidné obce. Vyniká nádherným výhledem na okolní lesy a pastviny. Je určená pro návštěvníky, kteří hledají klid, přírodu a relax. Na své si přijdou i milovníci knih. U cha...
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Kejšovice: 4km
Ubytování - penziony Bezdružice
Hledáte místo v nedotčené přírodě pro odpočinek od stresu a každodenního shonu?
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Kejšovice: 8km
Lovecký penzion Frič naleznete v malé vesničce jménem Bezděkov, která se nachází v západních Čechách přibližně 4 km od hlavní silnice mezi Plzní a Karlovými Vary a to přesně u obce Třebouň.
Přibližná vzdušná vzdálenost od centra obce Kejšovice: 8km
Vzdálenost meteostanice od obce Kejšovice: 27 km
Poslední data: 10.8.2026 04:00
Umístění: 480 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 33 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Nýřany jsou: Jan (1 656x), Václav (1 641x), Jiří (1 598x), Jana (1 482x), Petr (1 478x), Josef (1 357x), Marie (1 254x), Pavel (1 199x), Jaroslav (1 151x), Martin (969x), Tomáš (953x), Anna (865x), Miroslav (804x), Hana (758x), Zdeněk (705x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nýřany jsou: Nováková (181x), Novák (161x), Černý (127x), Černá (125x), Svobodová (125x), Svoboda (115x), Krausová (115x), Mašek (108x), Kraus (107x), Pašková (104x), Hájková (101x), Mašková (100x), Beneš (96x), Kučerová (94x), Král (93x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Vavřinec a ve správním obvodu obce Nýřany se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Kejšovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.