Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
							
| Část obce: | Výprachtice | 
| Kraj: | Pardubický | 
| Okres: | Ústí nad Orlicí | 
| Správní obvod: | Lanškroun | 
| GPS souřadnice: | 49.972704N, 16.668348E | 
| Adresa URL: | www.obec-vyprachtice.cz | 
Vzdálenost meteostanice od obce Koburk: 10 km
Poslední data: 4.11.2025 00:41
Umístění: 652 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Faunapark Horní Lipová je ve vzdušné vzdálenosti 42 km od obce Koburk?
Faunapark v Horní Lipové ležící pod Šerákem v Jeseníkách nabízí blízky kontakt a jedinečnou možnost přiblížení člověka ke zvířatům, zprostředkovává poznání života chovaných druhů, i formou vzdělávacích aktivit.
Nejčastější jména ve správním obvodu Lanškroun jsou: Jiří (752x), Jan (647x), Jana (613x), Marie (610x), Josef (610x), Petr (593x), Pavel (451x), Jaroslav (432x), Martin (420x), Miroslav (418x), Tomáš (373x), Hana (348x), Eva (332x), Anna (317x), Michal (305x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Název obce Koburk se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Vodní nádrž Pastviny je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Koburk?
Přehradní nádrž Pastviny – původně přečerpávací elektrárna postavená v letech 1933–1938 na Divoké Orlici. V době dostavby byla největší elektrárnou tohoto druhu a první elektrárnou v ČSR bez stavby strojovny (soustrojí bylo venku),
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Lanškroun jsou: Marek (171x), Marková (164x), Skalická (156x), Chládková (136x), Skalický (133x), Mareš (130x), Dušková (130x), Chládek (130x), Šilarová (123x), Dušek (123x), Šilar (112x), Marešová (112x), Beran (87x), Pecháčková (83x), Beranová (83x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Karel a ve správním obvodu obce Lanškroun se toto jméno vyskytuje přibližně 209x?