Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Část obce: | Fulnek |
| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Odry |
| GPS souřadnice: | 49.723480N, 17.934259E |
| Adresa URL: | www.fulnek.cz |
Části obce Fulnek: Děrné, Dolejší Kunčice, Jerlochovice, Jestřabí, Jílovec, Kostelec, Lukavec, Pohořílky, Stachovice, Vlkovice
Vzdálenost meteostanice od obce Kostelec: 9 km
Poslední data: 26.8.2026 14:10
Umístění: 247 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Odry jsou: Marie (448x), Petr (445x), Josef (415x), Jan (403x), Jiří (390x), Jana (377x), Pavel (315x), Anna (294x), Martin (289x), Tomáš (283x), Miroslav (272x), Jaroslav (270x), Eva (210x), Zdeněk (203x), Ludmila (200x)?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Nový Jičín s 22 162 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 15 km?
Město Nový Jičín leží zhruba 20 km severovýchodně od Hranic, 32 km jihozápadně od Ostravy, 54 km východně od Olomouce na jižním okraji Moravské brány v Podbeskydské pahorkatině. Dělí se na části Bludovice, Kojetín, Loučka, Nový Jičín, Straník a Žilina.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Název obce Kostelec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 8x?
Název obce Kostelec v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Plzeňský: 2x, Královéhradecký: 1x, Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x, Zlínský: 1x, Moravskoslezský: 1x.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Odry jsou: Králová (104x), Král (77x), Mik (72x), Miková (68x), Šustek (66x), Sokolová (59x), Ferenc (53x), Šustková (51x), Sokol (50x), Ferencová (45x), Horák (41x), Levová (37x), Pavlík (34x), Lev (34x), Horáková (34x)?
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Kostelec?
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je nedávno založená přírodní botanická zahrada v západní části města Štramberk. Jejím těžištěm je starý vápencový lom, zvaný Dolní Kamenárka.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Luděk a ve správním obvodu obce Odry se toto jméno vyskytuje přibližně 29x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Kostelec?
Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.