Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).

| Část obce: | Rokle |
| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Chomutov |
| Správní obvod: | Kadaň |
| GPS souřadnice: | 50.349167N, 13.285042E |
| Adresa URL: | www.obecrokle.cz/ |
Části obce Rokle: Hradec, Krásný Dvoreček, Nová Víska u Rokle, Želina
Vzdálenost meteostanice od obce Krásný Dvoreček: 13 km
Poslední data: 13.3.2026 17:30
Umístění: 369 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Kadaň jsou: Jiří (1 286x), Petr (1 234x), Jan (1 148x), Jana (1 044x), Josef (902x), Marie (881x), Jaroslav (832x), Pavel (818x), Martin (810x), Miroslav (718x), Václav (674x), Tomáš (603x), Eva (593x), František (558x), Hana (547x)?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 261 km od obce Krásný Dvoreček?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Rozhledna Svatý vrch je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Krásný Dvoreček?
Vyhlídkový altán s železným schodištěm a vyvýšeným krytým vyhlídkovým ochozem najdeme na západním okraji města Kadaň na vrchu Svatý Kopeček (402 m). Vyhlídkový ochoz vznikl přístavbou dřevěné konstrukce na zděný osmiboký altán.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Aquapark Klášterec nad Ohří je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Krásný Dvoreček?
V moderním venkovním areálu Aquaparku Klášterec nad Ohří, postaveném na úpatí Krušných hor, si můžete zpestřit koupání v průzračné vodě tobogány různých délek (28, 68 a 128 m), naleznete zde bazény mnoha velikostí, tvarů a hloubek pro každého člena rodiny.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
ZOOpark Chomutov je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Krásný Dvoreček?
ZOOPARK Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž hodnotu neuvěřitelných 112 ha a od roku 1975 (kdy byla také ZOO Chomutov otevřena) se pomalu ale jistě neustále rozvíjí a zvětšuje.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kadaň jsou: Nováková (160x), Novák (150x), Černá (123x), Černý (118x), Novotný (100x), Dvořák (99x), Dvořáková (95x), Svobodová (92x), Novotná (90x), Kučerová (74x), Svoboda (73x), Procházka (59x), Kučera (59x), Pokorná (58x), Křížová (58x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Růžena a ve správním obvodu obce Kadaň se toto jméno vyskytuje přibližně 162x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Krásný Dvoreček se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?