Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).

| Část obce: | Černuc |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Kladno |
| Správní obvod: | Slaný |
| GPS souřadnice: | 50.305155N, 14.235503E |
| Adresa URL: | www.cernuc.cz |
Části obce Černuc: Bratkovice, Miletice, Nabdín
Vzdálenost meteostanice od obce Miletice: 9 km
Poslední data: 30.6.2026 10:30
Umístění: 215 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 126 003 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 29 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Miletice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Miletice v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Plzeňský: 1x.
Skanzen Ledčice je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Miletice?
HistoryPark Ledčice je archeologický park provozovaný od roku 2015, který můžete navštívit v Polabí na okraji obce Ledčice. Založili jej absolventi oboru archeologie s ambiciózním cílem nejenom prezentovat informace o naší minulosti,
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Šárka a ve správním obvodu obce Slaný se toto jméno vyskytuje přibližně 170x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Slaný jsou: Nováková (182x), Novák (165x), Svobodová (120x), Černý (117x), Svoboda (115x), Černá (111x), Dvořáková (100x), Kučera (93x), Hájek (93x), Hájková (92x), Dvořák (90x), Novotná (87x), Kučerová (87x), Novotný (79x), Kratochvílová (70x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Slaný jsou: Jiří (1 299x), Jana (1 009x), Petr (993x), Jan (986x), Jaroslav (836x), Marie (830x), Pavel (809x), Václav (798x), Josef (764x), Martin (742x), Tomáš (677x), Hana (641x), Miroslav (624x), Eva (573x), Kateřina (537x)?