V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

| Kraj: | Plzeňský |
| Okres: | Domažlice |
| Správní obvod: | Domažlice |
| GPS souřadnice: | 49.403140N, 12.951203E |
| Nadmořská výška: | 462 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1325 (701 let) |
| Katastrální výměra: | 2 065 ha |
| Počet obyvatel: | 1 106 |
| PSČ: | 345 01 |
| Adresa URL: | www.mrakov.cz |
Části obce Mrákov: Mlýneček, Nový Klíčov, Smolov, Starý Klíčov
Vzdálenost meteostanice od obce Mrákov: 7 km
Poslední data: 17.3.2026 05:20
Umístění: 499 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Bývalý augustiniánský klášter Domažlice je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Mrákov?
Klášter společně s klášterním kostelem Nanebevzetí Panny Marie tvoří velmi historicky a architektonicky kvalitní dominantu západního konce náměstí Míru v Domažlicích, obklopen ze dvou stran Steidlovým parkem a sady Antonína Příhody.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Název obce Mrákov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Vlastimil a ve správním obvodu obce Domažlice se toto jméno vyskytuje přibližně 98x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Domažlice jsou: Marie (1 734x), Josef (1 487x), Jan (1 355x), Jiří (1 282x), Václav (1 268x), Anna (1 238x), Jana (1 110x), Petr (984x), Pavel (811x), Jaroslav (696x), Miroslav (633x), Martin (600x), Tomáš (585x), Karel (574x), Jaroslava (477x)?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 48 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Domažlice jsou: Černá (159x), Váchalová (144x), Váchal (135x), Černý (130x), Pivoňka (112x), Pivoňková (106x), Svoboda (101x), Svobodová (99x), Ticháčková (89x), Němec (89x), Hrušková (89x), Němcová (85x), Benešová (84x), Ticháček (82x), Sladký (82x)?