Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Část obce: | Zámrsk |
Kraj: | Pardubický |
Okres: | Ústí nad Orlicí |
Správní obvod: | Vysoké Mýto |
GPS souřadnice: | 49.985258N, 16.119507E |
Adresa URL: | www.zamrsk.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Nová Ves: 9 km
Poslední data: 23.1.2021 04:52
Umístění: 412 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?
Název obce Nová Ves se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 63x?
Název obce Nová Ves v jednotlivých krajích: Středočeský: 14x, Jihočeský: 11x, Plzeňský: 7x, Karlovarský: 2x, Ústecký: 4x, Liberecký: 2x, Královéhradecký: 4x, Pardubický: 5x, Vysočina: 7x, Jihomoravský: 2x, Olomoucký: 1x, Moravskoslezský: 4x.
Dnes má svátek Zdeněk a ve správním obvodu obce Vysoké Mýto se toto jméno vyskytuje přibližně 430x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Vysoké Mýto jsou: Jan (1 030x), Jiří (1 002x), Marie (901x), Jana (868x), Josef (779x), Petr (773x), Pavel (640x), Martin (612x), Jaroslav (612x), Hana (570x), Tomáš (551x), Eva (496x), Miroslav (439x), Zdeněk (430x), Lenka (430x)?
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Nová Ves?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Ke dni 31.12.2016 bylo v Pardubickém kraji 451 obcí, z toho se statutem města 38?
Ke dni 31.12.2016 měl Pardubický kraj rozlohu 4 519 km2 a hustota osídlení činila 114 obyvatel na 1 km2?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Pardubice s 84 757 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 25 km?
Krajské město Pardubice se rozkládá v Polabské nížině na obou březích Labe u soutoku s Chrudimkou. Je vzdáleno 104 km na východ od Prahy, přes 20 km jižně od Hradce Králové a okolo 10 km severně od Chrudimi.
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vysoké Mýto jsou: Nováková (201x), Novák (201x), Novotná (150x), Novotný (141x), Dostál (120x), Dostálová (102x), Šedová (101x), Dvořáková (90x), Doležalová (88x), Kopecký (87x), Šeda (86x), Dvořák (85x), Svobodová (80x), Kopecká (77x), Zemanová (74x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Ke dni 31.12.2018 bylo v Pardubickém kraji evidováno 1 955 ha ovocných sadů, 134 744 ha lesních pozemků a 6 567 ha vodních ploch?