Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

| Část obce: | Vamberk |
| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Rychnov nad Kněžnou |
| Správní obvod: | Rychnov nad Kněžnou |
| GPS souřadnice: | 50.130221N, 16.310844E |
| Adresa URL: | www.vamberk-city.cz/ |
Části obce Vamberk: Merklovice, Peklo
Vzdálenost meteostanice od obce Peklo: 19 km
Poslední data: 22.12.2025 12:10
Umístění: 302 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Vodní nádrž Pastviny je ve vzdušné vzdálenosti 18 km od obce Peklo?
Přehradní nádrž Pastviny – původně přečerpávací elektrárna postavená v letech 1933–1938 na Divoké Orlici. V době dostavby byla největší elektrárnou tohoto druhu a první elektrárnou v ČSR bez stavby strojovny (soustrojí bylo venku),
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Hradec Králové s 87 184 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 36 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Nejčastější jména ve správním obvodu Rychnov nad Kněžnou jsou: Jiří (1 101x), Josef (996x), Jana (921x), Jan (906x), Marie (833x), Petr (825x), Jaroslav (680x), Pavel (672x), Tomáš (611x), Martin (610x), Hana (568x), Eva (534x), Miroslav (486x), Lenka (453x), Zdeněk (443x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Peklo se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Peklo v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Karlovarský: 2x, Královéhradecký: 1x.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Rychnov nad Kněžnou jsou: Novák (167x), Nováková (146x), Dostálová (100x), Novotný (98x), Novotná (96x), Dvořáková (94x), Štěpánek (93x), Dostál (93x), Dvořák (85x), Bartoš (83x), Janečková (80x), Nosková (79x), Janeček (78x), Hovorková (78x), Bartošová (78x)?
Dnes má svátek Šimon a ve správním obvodu obce Rychnov nad Kněžnou se toto jméno vyskytuje přibližně 52x?