Dřevěný kostel sv. Mikuláše ve Velinách
Dřevěný kostel sv. Mikuláše ve Velinách je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Kočí?
Dřevěný roubený kostel sv. Mikuláše ve Velinách byl postaven v roce 1752 v novobarokním, tzv. copovém slohu.

| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Chrudim |
| Správní obvod: | Chrudim |
| GPS souřadnice: | 49.947178N, 15.855509E |
| Nadmořská výška: | 254 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1399 (627 let) |
| Katastrální výměra: | 707 ha |
| Počet obyvatel: | 671 |
| PSČ: | 538 61 |
| Adresa URL: | www.obec-koci.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Kočí: 6 km
Poslední data: 28.3.2026 10:51
Umístění: 302 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Kočí?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Název obce Kočí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Chrudim jsou: Marie (2 482x), Jiří (2 447x), Josef (2 281x), Jan (2 170x), Jana (2 152x), Petr (2 124x), Pavel (1 681x), Jaroslav (1 622x), Martin (1 603x), Hana (1 466x), Tomáš (1 465x), František (1 303x), Eva (1 176x), Miroslav (1 148x), Milan (1 132x)?
Dnes má svátek Soňa a ve správním obvodu obce Chrudim se toto jméno vyskytuje přibližně 162x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chrudim jsou: Novák (488x), Nováková (477x), Novotný (386x), Novotná (372x), Svobodová (223x), Svoboda (221x), Jelínek (219x), Doležalová (216x), Doležal (201x), Jelínková (200x), Dvořák (195x), Kopecká (194x), Dvořáková (194x), Kučerová (192x), Horák (190x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Pardubice s 81 439 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 11 km?
Krajské město Pardubice se rozkládá v Polabské nížině na obou březích Labe u soutoku s Chrudimkou. Je vzdáleno 104 km na východ od Prahy, přes 20 km jižně od Hradce Králové a okolo 10 km severně od Chrudimi.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.