Lázně Toušeň
Lázně Toušeň je ve vzdušné vzdálenosti 41 km od obce Vysoký Újezd?
Lázně Toušeň jsou městys v okrese Praha-východ na levém břehu řeky Labe přímo naproti ústí Jizery.

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Beroun |
| Správní obvod: | Beroun |
| GPS souřadnice: | 49.992134N, 14.206203E |
| Nadmořská výška: | 432 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1310 (715 let) |
| Katastrální výměra: | 1 155 ha |
| Počet obyvatel: | 1 760 |
| PSČ: | 267 16 |
| Adresa URL: | www.vysoky-ujezd.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Vysoký Újezd: 8 km
Poslední data: 15.12.2025 07:30
Umístění: 336 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 18 km (SV)
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 18 km (SV)
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 18 km (SV)
Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 18 km (SV)
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Rozhledna Lhotka u Berouna je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Vysoký Újezd?
Rozhledna stojí v lese nedaleko vsi Lhotka u Berouna v nadmořské výšce 462 m, zhruba 5 km severovýchodně od města Beroun. Rozhledna je součástí vysílače mobilního operátora a byla zpřístupněna v roce 2007.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Beroun jsou: Jiří (1 987x), Jan (1 726x), Jana (1 562x), Petr (1 475x), Marie (1 229x), Pavel (1 175x), Josef (1 153x), Martin (1 136x), Tomáš (1 133x), Václav (1 024x), Jaroslav (979x), Hana (925x), Eva (876x), Kateřina (839x), Miroslav (804x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Beroun jsou: Nováková (240x), Novák (240x), Svobodová (226x), Svoboda (196x), Veselá (160x), Veselý (157x), Růžičková (126x), Novotná (123x), Růžička (121x), Malý (120x), Malá (120x), Procházková (118x), Hájek (118x), Novotný (114x), Kučerová (112x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Vysoký Újezd se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Vysoký Újezd v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Královéhradecký: 1x.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Radana a ve správním obvodu obce Beroun se toto jméno vyskytuje přibližně 4x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?