Dnes má svátek Jaroslava a ve správním obvodu obce Litomyšl se toto jméno vyskytuje přibližně 266x?
Část obce: | Němčice |
Kraj: | Pardubický |
Okres: | Svitavy |
Správní obvod: | Litomyšl |
GPS souřadnice: | 49.905119N, 16.357931E |
Adresa URL: | www.antee.cz/nemciceuo/ |
Vzdálenost meteostanice od obce Pudilka: 16 km
Poslední data: 1.7.2025 01:20
Umístění: 412 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Jaroslava a ve správním obvodu obce Litomyšl se toto jméno vyskytuje přibližně 266x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Litomyšl jsou: Kopecká (183x), Kopecký (165x), Kovář (148x), Kovářová (136x), Novák (125x), Nováková (121x), Dvořáková (116x), Flídr (111x), Dvořák (98x), Lněnička (93x), Flídrová (92x), Boštík (86x), Bartoš (83x), Novotná (82x), Lněničková (81x)?
Rozhledna Kozlovský kopec je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Pudilka?
Železná rozhledna Kozlovský kopec leží na stejnojmenném vrchu, ve výšce 601 m, jihozápadním směrem od města Česká Třebová. Rozhledna je zároveň vysílač mobilního operátora a byla zpřístupněna v roce 2001.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Litomyšl jsou: Marie (965x), Jan (957x), Josef (940x), Jana (784x), Jiří (772x), Petr (621x), Pavel (566x), Jaroslav (525x), Martin (472x), František (453x), Václav (447x), Hana (425x), Anna (411x), Miroslav (395x), Zdeněk (379x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Pudilka se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?