Zámek Průhonice
Zámek Průhonice je ve vzdušné vzdálenosti 64 km od obce Stražiště?
Průhonický zámek je spolu s Průhonickým parkem o rozloze 250 ha Národní kulturní památkou a součástí světového dědictví UNESCO.

| Část obce: | Počaply |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Příbram |
| Správní obvod: | Příbram |
| GPS souřadnice: | 49.549738N, 14.004321E |
Části obce Počaply: Stražiště
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 50 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Dnes má svátek Jana a ve správním obvodu obce Příbram se toto jméno vyskytuje přibližně 1 887x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Příbram jsou: Marie (2 378x), Jiří (2 139x), Jana (1 887x), Jan (1 838x), Petr (1 809x), Josef (1 772x), Pavel (1 507x), Václav (1 499x), Martin (1 291x), Jaroslav (1 223x), Tomáš (1 164x), František (1 076x), Miroslav (1 037x), Hana (1 025x), Eva (965x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Stražiště se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Stražiště v jednotlivých krajích: Středočeský: 2x, Plzeňský: 1x, Ústecký: 1x.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Příbram jsou: Černý (261x), Černá (224x), Novotný (213x), Novotná (209x), Nováková (202x), Novák (183x), Dvořáková (159x), Svoboda (155x), Procházková (155x), Dvořák (152x), Poláková (146x), Polák (142x), Svobodová (136x), Procházka (135x), Kadlec (134x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?