Rozhledna Velký Kosíř
Rozhledna Velký Kosíř je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Střížov?
Rozhledna na hoře Velký Kosíř, jež se nachází zhruba mezi Prostějovem a Olomoucí.
Část obce: | Drahanovice |
Kraj: | Olomoucký |
Okres: | Olomouc |
Správní obvod: | Olomouc |
GPS souřadnice: | 49.584443N, 17.055939E |
Adresa URL: | www.obecdrahanovice.cz |
Části obce Drahanovice: Kníničky, Lhota pod Kosířem, Ludéřov, Střížov
Vzdálenost meteostanice od obce Střížov: 6 km
Poslední data: 30.4.2025 17:20
Umístění: 224 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Vodní nádrž Plumlov je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Střížov?
Plumlov – jedna z nejstarších vodních nádrží v povodí řeky Moravy byla uvedena do provozu již v roce 1936. Sypaná hráz s délkou téměř 470 m a výškou 17 m je situovaná v místě dvou původních rybníků – Stichovského a Zlechovského.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Olomouc jsou: Jiří (4 800x), Jan (4 429x), Petr (4 290x), Jana (4 070x), Marie (3 793x), Pavel (3 213x), Tomáš (3 069x), Martin (3 031x), Josef (2 668x), Eva (2 666x), Jaroslav (2 593x), Hana (2 449x), Miroslav (2 316x), Michal (2 153x), Anna (2 125x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Olomouc jsou: Navrátilová (627x), Pospíšilová (593x), Navrátil (588x), Pospíšil (585x), Nováková (527x), Novák (520x), Dostálová (414x), Dostál (411x), Dvořák (363x), Novotná (337x), Novotný (336x), Dvořáková (336x), Sedláčková (333x), Krejčí (330x), Sedláček (326x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Název obce Střížov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Střížov v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Karlovarský: 1x, Vysočina: 3x, Olomoucký: 1x.
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Olomouc se toto jméno vyskytuje přibližně 6x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.