Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Část obce: | Drslavice |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Prachatice |
Správní obvod: | Prachatice |
GPS souřadnice: | 49.017547N, 13.901855E |
Adresa URL: | www.mikroregionvb.cz/drslavice |
Části obce Drslavice: Chválov, Škarez 1.díl, Švihov, Trpín
Vzdálenost meteostanice od obce Trpín: 20 km
Poslední data: 22.4.2025 21:10
Umístění: 746 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Prachatice jsou: Nováková (170x), Novák (159x), Mráz (116x), Mrázová (99x), Pešek (96x), Pešková (94x), Turek (78x), Bártová (75x), Turková (72x), Petrášková (70x), Bárta (69x), Mikeš (67x), Dvořáková (66x), Mikešová (63x), Černý (62x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Trpín se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Trpín v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Pardubický: 1x.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Rozhledna Boubín je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Trpín?
Dřevěná rozhledna byla v roce 2004 postavena na vrcholu šumavské hory Boubín (1 362 m), zhruba 20 km západně od města Prachatice. Boubín je jedním z nejvyšších a nejznámějších šumavských vrcholků, a to díky přírodní rezervací Boubínský prales.
Nejčastější jména ve správním obvodu Prachatice jsou: Marie (1 405x), Jan (1 280x), Jiří (1 032x), Josef (1 007x), Václav (985x), Jana (912x), Petr (842x), František (675x), Jaroslav (652x), Pavel (634x), Miroslav (567x), Anna (546x), Martin (504x), Tomáš (448x), Hana (443x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Dnes má svátek Evženie a ve správním obvodu obce Prachatice se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Strakonice s 21 346 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Město Strakonice je vzdáleno zhruba 60 km od Českých Budějovic, 80 km od Plzně a 110 km od Prahy. Město Strakonice má 8 městských částí – Strakonice I, Strakonice II, Přední Ptákovice, Modlešovice, Virt, Hajská, Střela a Dražejov.