Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Část obce: | Vimperk |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Prachatice |
Správní obvod: | Vimperk |
GPS souřadnice: | 49.067572N, 13.799434E |
Adresa URL: | www.vimperk.cz |
Části obce Vimperk: Arnoštka, Bořanovice, Boubská, Cejsice, Hrabice, Klášterec, Korkusova Huť, Křesanov, Lipka, Michlova Huť, Modlenice, Pravětín, Skláře, Solná Lhota, Sudslavice, U Sloupů, Veselka, Vimperk I, Vimperk II, Vimperk III, Vnarovy, Výškovice
Vzdálenost meteostanice od obce Boubská: 11 km
Poslední data: 7.3.2021 22:31
Umístění: 745 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Dnes má svátek Tomáš a ve správním obvodu obce Vimperk se toto jméno vyskytuje přibližně 257x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je České Budějovice s 90 681 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 51 km?
České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše.
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Vodní nádrž Husinec je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Boubská?
Vodní nádrž Husinec na řece Blanici byla vybudována v letech 1934–1939 jako ochrana proti povodním. V letech 1950–1954 byla pod hrází postavena malá hydroelektrárna. Po hrázi dlouhé téměř 200 m a 34 m vysoké vede silniční vozovka.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Ke dni 31.12.2016 žilo v Jihočeském kraji 638 782 obyvatel, z toho 315 113 mužů a 323 669 žen?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vimperk jsou: Voldřich (76x), Novotný (69x), Novotná (68x), Voldřichová (60x), Sova (56x), Sovová (52x), Nováková (52x), Škopek (51x), Novák (49x), Staněk (47x), Škopková (46x), Kříž (46x), Staňková (45x), Vácha (44x), Žižková (43x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Boubská se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 31.12.2018 bylo v Jihočeském kraji evidováno 2 252 ha ovocných sadů, 379 664 ha lesních pozemků a 44 592 ha vodních ploch?
Ke dni 31.12.2016 měl Jihočeský kraj rozlohu 10 058 km2 a hustota osídlení činila 64 obyvatel na 1 km2?
Nejčastější jména ve správním obvodu Vimperk jsou: Marie (706x), Jan (620x), Jiří (539x), Jana (512x), Josef (511x), Václav (422x), Petr (417x), František (393x), Jaroslav (363x), Pavel (298x), Miroslav (295x), Anna (276x), Zdeněk (267x), Karel (262x), Hana (260x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Archeopark Netolice je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Boubská?
Na magickém místě akropole bývalého přemyslovského hradiště na vrchu Svatý Ján, přímo v městské památkové zóně v Netolicích, vzniká postupně od roku 2004 archeologický park, zaměřený na málo známé období vzniku českého státu v raném středověku v 10.–13. století.
Ke dni 31.12.2016 bylo v Jihočeském kraji 624 obcí, z toho se statusem města 55?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?