Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

| Část obce: | Odry |
| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Odry |
| GPS souřadnice: | 49.687564N, 17.828674E |
| Adresa URL: | www.odry.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Vítovka: 1 km
Poslední data: 25.3.2026 05:20
Umístění: 292 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Rozhledna Na Olšové je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Vítovka?
Rozhledna se nachází návrší Olšová (475 m) u osady Pohoř (část města Odry), cca 10 km severozápadně od Nového Jičína. Dřevěná rozhledna na kamenném soklu byla postavena v roce 2014. Na rozhlednu vysokou přes 17 m vede 64 schodů.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Odry jsou: Marie (448x), Petr (445x), Josef (415x), Jan (403x), Jiří (390x), Jana (377x), Pavel (315x), Anna (294x), Martin (289x), Tomáš (283x), Miroslav (272x), Jaroslav (270x), Eva (210x), Zdeněk (203x), Ludmila (200x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Přehrada Kružberk je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Vítovka?
Gravitační přehradní nádrž na řece Moravici byla vybudovaná v letech 1948–1955. Nádrž slouží k vodárenským a energetickým účelům. Její hráz je 32,6 m vysoká a v koruně její délka dosahuje 280 m. Vodní nádrž Kružberk je dlouhá 9 km.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Vítovka?
Nejnavštěvovanější skanzen v ČR – Valašské muzeum v přírodě – vznikl v Rožnově pod Radhoštěm a rozprostírá se ve zdejším lázeňském parku a přiléhajícím svahu, zdvihajícím se nad řekou Rožnovská Bečva.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Marian a ve správním obvodu obce Odry se toto jméno vyskytuje přibližně 13x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Odry jsou: Králová (104x), Král (77x), Mik (72x), Miková (68x), Šustek (66x), Sokolová (59x), Ferenc (53x), Šustková (51x), Sokol (50x), Ferencová (45x), Horák (41x), Levová (37x), Pavlík (34x), Lev (34x), Horáková (34x)?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Poruba s 57 619 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 29 km?
Poruba je někdejší obec, roku 1957 připojená k Ostravě, od 24. listopadu 1990 jeden z městských obvodů statutárního města Ostravy. Rozkládá se na západě města, v jeho slezské části a je jedním z nejlidnatějších ostravských obvodů.
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Vítovka?
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je nedávno založená přírodní botanická zahrada v západní části města Štramberk. Jejím těžištěm je starý vápencový lom, zvaný Dolní Kamenárka.
Název obce Vítovka se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?