Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

| Část obce: | Studnice |
| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Chrudim |
| Správní obvod: | Hlinsko |
| GPS souřadnice: | 49.716831N, 15.901906E |
| Adresa URL: | www.obecstudnice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Zalíbené: 17 km
Poslední data: 16.2.2026 01:30
Umístění: 515 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Zalíbené?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou v samém srdci Českomoravské vysočiny byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Sloupsko-šošůvské jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 69 km od obce Zalíbené?
Sloupsko-šošůvské jeskyně leží v severní části CHKO Moravský kras, nedaleko od města Blansko, na jižním okraji městečka Sloup. Jeskyně jsou významným nalezištěm koster jeskynní fauny (medvědi, lvi, hyeny a další živočichové).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Zalíbené se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Hlinsko jsou: Marie (766x), Jiří (722x), Josef (665x), Petr (605x), Jana (574x), Jan (501x), Martin (464x), Pavel (455x), Jaroslav (424x), Hana (342x), Zdeněk (336x), Tomáš (329x), Michal (310x), Věra (298x), František (296x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Ljuba a ve správním obvodu obce Hlinsko se toto jméno nevyskytuje?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hlinsko jsou: Adámek (106x), Adámková (101x), Nováková (90x), Kyncl (88x), Bureš (85x), Vašková (83x), Kučera (82x), Novák (80x), Pešek (79x), Netolický (78x), Bouška (77x), Burešová (76x), Bříza (75x), Tichý (74x), Novotná (74x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?