Obecní znak
Základní informace
Část obce:Boží Dar
Kraj:Karlovarský
Okres:Karlovy Vary
Správní obvod:Ostrov
GPS souřadnice:50.437868N, 12.846354E
Adresa URL:www.bozidar.cz

Části obce Boží Dar: Ryžovna, Zlatý Kopec

O obci
Zlatý Kopec je obcí, místní částí nebo osadou spadající pod obec s pověřeným obecním úřadem Boží Dar
Reklama

Informace o počasí pro oblast: Zlatý Kopec

Počasí meteostanice Nejdek

Vzdálenost meteostanice od obce Zlatý Kopec: 15 km

Poslední data: 8.7.2026 12:20

Umístění: 662 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Nejdek

Teplota
16,7
°C
Zdánlivá teplota
14,9
°C
Rosný bod
9,3
°C
Vlhkost
61,7
%
Denní srážky
0,0
mm/den
Osvit
949,6
W/m2
Atmosférický tlak
1017,0
hPa
Směr větru
SZ
Rychlost větru
2,2
m/s
Nárazový vítr
3,1
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Předpověď počasí pro meteostanici Nejdek

Dnes
12/20
°C
Zítra
10/19
°C

Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz


V okolí obce Zlatý Kopec se také nachází

Abertamy

Abertamy

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 8 km (J)
Počet obyvatel: 811

/
Bludná

Bludná

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 5 km (JZ)

/
Boží Dar

Boží Dar

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 6 km (JV)
Počet obyvatel: 252

/
Horní Blatná

Horní Blatná

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 331

/
Hřebečná

Hřebečná

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 6 km (J)

/
Mariánská

Mariánská

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 10 km (J)

/
Nové Město

Nové Město

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Pernink

Pernink

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 576

/
Potůčky

Potůčky

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 316

/
Rybná

Rybná

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Ryžovna

Ryžovna

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 4 km (J)

/
Stráň

Stráň

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 8 km (Z)

/
Vršek

Vršek

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 7 km (J)

/ / /
Ski areál Novako

Ski areál Novako

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 6 km (JV)

/
Ski areál Hranice

Ski areál Hranice

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 7 km (JV)

/ / / / / /
Skiareál Náprava

Skiareál Náprava

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 9 km (JV)

/ / /
Klínovec (1244 m)

Klínovec (1244 m)

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 10 km (JV)

/ /
Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec

Kraj: Ústecký
Vzdálenost: 10 km (JV)

/ /
Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 11 km (JV)

/ /
Rozhledna Pajndl

Rozhledna Pajndl

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 13 km (JZ)

/ / /
Zámek Ostrov

Zámek Ostrov

Kraj: Karlovarský
Vzdálenost: 16 km (JV)

/ / /

Reklama
Víte že?

Rozhledna Blatenský vrch

Rozhledna Blatenský vrch je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Zlatý Kopec?

V roce 1912 byla postavena hornoblatenskou jednotou rozhledna s restaurací a s turistickou chatou na Blatenském vrchu (1 043 m), zhruba 2 km severovýchodně od Horní Blatné.

Most

Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Most s 60 371 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 56 km?

Obec se nachází 23 km východně od města Chomutov. Do katastru obce patří obce Čepirohy, Komořany, Rudolice, Souš, Starý Most, Velebudice a Vtelno.

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Svět záchranářů Karlovy Vary

Svět záchranářů Karlovy Vary je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Zlatý Kopec?

Zábavní a školící centrum SVĚT ZÁCHRANÁŘŮ v Karlových Varech – to je centrum zdraví a bezpečí pro celou rodinu.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Nejčastější jména ve správním obvodu Ostrov jsou: Jan (858x), Petr (789x), Jiří (771x), Jana (696x), Josef (569x), Marie (540x), Pavel (510x), Martin (477x), Tomáš (472x), Miroslav (450x), Jaroslav (445x), Eva (434x), Anna (377x), Hana (369x), Václav (361x)?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Ostrov jsou: Nováková (82x), Novotný (81x), Novák (79x), Kučerová (75x), Horváth (70x), Kučera (69x), Dvořáková (66x), Novotná (65x), Krausová (61x), Horváthová (58x), Svoboda (55x), Dvořák (55x), Černý (51x), Černá (51x), Svobodová (51x)?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Nejvyšším bodem v Karlovarském kraji je Klínovec (1 244 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Ohře (320 m n.m.).

Aquapark Klášterec nad Ohří

Aquapark Klášterec nad Ohří je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Zlatý Kopec?

V moderním venkovním areálu Aquaparku Klášterec nad Ohří, postaveném na úpatí Krušných hor, si můžete zpestřit koupání v průzračné vodě tobogány různých délek (28, 68 a 128 m), naleznete zde bazény mnoha velikostí, tvarů a hloubek pro každého člena rodiny.

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Hrad Loket

Hrad Loket je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Zlatý Kopec?

Královský hrad Loket je posazený na skalnatém ostrohu, ze tří stran obtékaným řekou Ohří, a patří k nejkrásnějším hradům v Evropě.

Záchranná stanice Ostrovský Macík

Záchranná stanice Ostrovský Macík je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Zlatý Kopec?

Záchranná stanice volně žijících živočichů Ostrovský Macík se nachází severně od města Ostrov v obci Horní Ždár.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Ke dni 30.9.2024 bylo v Karlovarském kraji 293 218 obyvatel?

Název obce Zlatý Kopec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

Dnes má svátek Nora a ve správním obvodu obce Ostrov se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Reklama