Dnes má svátek Judita a ve správním obvodu obce Žamberk se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?

| Část obce: | Kunvald |
| Kraj: | Pardubický |
| Okres: | Ústí nad Orlicí |
| Správní obvod: | Žamberk |
| GPS souřadnice: | 50.160761N, 16.491340E |
| Adresa URL: | www.kunvald.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Záhory: 11 km
Poslední data: 29.12.2025 16:50
Umístění: 588 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Judita a ve správním obvodu obce Žamberk se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Vodní nádrž Pastviny je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Záhory?
Přehradní nádrž Pastviny – původně přečerpávací elektrárna postavená v letech 1933–1938 na Divoké Orlici. V době dostavby byla největší elektrárnou tohoto druhu a první elektrárnou v ČSR bez stavby strojovny (soustrojí bylo venku),
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Název obce Záhory se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Žamberk jsou: Jiří (1 002x), Marie (872x), Jan (801x), Jana (759x), Josef (681x), Petr (663x), Jaroslav (592x), Pavel (569x), Martin (536x), Tomáš (515x), Hana (481x), Eva (455x), Miroslav (432x), Václav (378x), Anna (362x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Žamberk jsou: Moravcová (165x), Faltusová (163x), Moravec (150x), Doleček (146x), Stejskal (143x), Hubálek (143x), Faltus (143x), Kalous (140x), Kalousová (138x), Hubálková (130x), Stejskalová (128x), Krejsová (121x), Krejsa (121x), Bednář (119x), Bednářová (117x)?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.