Lázně Evženie Klášterec nad Ohří
Lázně Evženie Klášterec nad Ohří je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Zákoutí?
Město Klášterec nad Ohří se může pyšnit novým a moderním lázeňským areálem Evženie, který prošel od 90. let rozsáhlou rekonstrukcí.
Vzdálenost meteostanice od obce Zákoutí: 10 km
Poslední data: 18.12.2025 05:40
Umístění: 369 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 90 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Chomutov jsou: Jan (2 313x), Jiří (2 265x), Petr (2 135x), Jana (1 973x), Josef (1 608x), Pavel (1 572x), Martin (1 544x), Marie (1 517x), Jaroslav (1 497x), Miroslav (1 414x), Tomáš (1 292x), Eva (1 210x), Václav (1 095x), Hana (1 077x), Anna (1 024x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
ZOOpark Chomutov je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Zákoutí?
ZOOPARK Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž hodnotu neuvěřitelných 112 ha a od roku 1975 (kdy byla také ZOO Chomutov otevřena) se pomalu ale jistě neustále rozvíjí a zvětšuje.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Název obce Zákoutí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Zákoutí v jednotlivých krajích: Ústecký: 1x, Liberecký: 1x.
Dnes má svátek Miloslav a ve správním obvodu obce Chomutov se toto jméno vyskytuje přibližně 259x?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Archeoskanzen Březno u Loun je ve vzdušné vzdálenosti 35 km od obce Zákoutí?
Archeoskanzen Březno u Loun je muzeum v přírodě, nacházející se na významné archeologické lokalitě. Jsou zde k vidění repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského, postavené na základě místních nálezů
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chomutov jsou: Novák (262x), Nováková (245x), Novotný (195x), Svobodová (180x), Novotná (179x), Svoboda (163x), Dvořák (162x), Dvořáková (160x), Kučerová (159x), Kučera (158x), Černá (150x), Černý (147x), Čermáková (129x), Jelínek (121x), Procházková (116x)?