Název obce Zálužice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Zálužice v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Ústecký: 1x.
Část obce: | Hartmanice |
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Klatovy |
Správní obvod: | Sušice |
GPS souřadnice: | 49.148995N, 13.471893E |
Adresa URL: | www.muhartmanice.cz |
Části obce Hartmanice: Chlum, Dobrá Voda, Dolejší Krušec, Dolejší Těšov, Hořejší Krušec, Hořejší Těšov, Javoří, Keply, Kochánov, Kříženec, Kundratice, Loučová, Malý Radkov, Mochov, Palvinov, Prostřední Krušec, Štěpanice, Světlá, Trpěšice, Vatětice, Vlastějov, Zálužice
Vzdálenost meteostanice od obce Zálužice: 4 km
Poslední data: 13.7.2025 10:20
Umístění: 633 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Zálužice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Zálužice v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Ústecký: 1x.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Sušice jsou: Kolář (104x), Kolářová (97x), Nová (86x), Novák (78x), Nový (76x), Nováková (76x), Kopelentová (57x), Šperl (54x), Kopelent (54x), Šperlová (53x), Marková (53x), Potužáková (51x), Marek (51x), Brejchová (49x), Potužák (48x)?
Dnes má svátek Markéta a ve správním obvodu obce Sušice se toto jméno vyskytuje přibližně 123x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Sušice jsou: Marie (1 180x), Václav (819x), Jan (733x), Jana (723x), Josef (722x), Jiří (688x), Petr (566x), František (561x), Pavel (487x), Anna (482x), Jaroslav (475x), Karel (452x), Hana (407x), Miroslav (398x), Martin (361x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 66 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?