Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Strakonice |
| Správní obvod: | Blatná |
| GPS souřadnice: | 49.378792N, 13.826948E |
| Nadmořská výška: | 555 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1298 (728 let) |
| Katastrální výměra: | 685 ha |
| Počet obyvatel: | 316 |
| PSČ: | 387 34 |
| Adresa URL: | www.zabori.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Záboří: 4 km
Poslední data: 17.3.2026 15:00
Umístění: 511 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Blatná jsou: Marie (644x), Josef (470x), Václav (434x), Jiří (418x), Jana (384x), Jan (383x), Pavel (327x), Jaroslav (296x), Petr (292x), Hana (252x), František (240x), Martin (226x), Miroslav (217x), Karel (213x), Zdeněk (205x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 151 381 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 52 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Dnes má svátek Vlastimil a ve správním obvodu obce Blatná se toto jméno vyskytuje přibližně 29x?
Název obce Záboří se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Záboří v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 3x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 1x.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Blatná jsou: Bláha (50x), Krejčí (49x), Bláhová (49x), Koubková (43x), Říha (39x), Kratochvíl (37x), Čadek (36x), Říhová (35x), Čadková (33x), Koubek (33x), Beneš (33x), Mašková (32x), Krejčová (32x), Benešová (32x), Novotná (31x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.