Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | České Budějovice |
| Správní obvod: | České Budějovice |
| GPS souřadnice: | 49.149315N, 14.646218E |
| Nadmořská výška: | 419 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1318 (707 let) |
| Katastrální výměra: | 958 ha |
| Počet obyvatel: | 215 |
| PSČ: | 373 65 |
| Adresa URL: | www.bosilec.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Bošilec: 6 km
Poslední data: 16.11.2025 16:20
Umístění: 424 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany
Kraj: Jihočeský
Vzdálenost: 11 km (Z)
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Japonská zahrada Oleško je ve vzdušné vzdálenosti 86 km od obce Bošilec?
Japonská zahrada se nachází v obci Březová-Oleško, zhruba 8 km od Dolních Břežan na pravém břehu Vltavy. Její počátky sahají do roku 1937, kdy na nově získaném pozemku vysadil Václav Wiesner listnaté i jehličnaté dřeviny ve stylu anglického parku.
Nejčastější jména ve správním obvodu České Budějovice jsou: Jan (5 697x), Marie (5 514x), Jiří (4 565x), Jana (4 444x), Petr (4 094x), Josef (3 302x), Pavel (3 297x), Václav (3 010x), Martin (2 782x), František (2 777x), Tomáš (2 564x), Jaroslav (2 443x), Miroslav (2 313x), Eva (2 285x), Hana (2 261x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Název obce Bošilec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu České Budějovice jsou: Dvořáková (641x), Dvořák (623x), Nováková (600x), Novák (574x), Novotná (507x), Novotný (498x), Svobodová (302x), Svoboda (283x), Kadlecová (270x), Kadlec (267x), Kolářová (262x), Kučerová (258x), Zemanová (255x), Marková (253x), Marek (242x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Otmar a ve správním obvodu obce České Budějovice se toto jméno vyskytuje přibližně 4x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 104 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?