Obecní znak
Základní informace
Kraj:Královéhradecký
Okres:Rychnov nad Kněžnou
Správní obvod:Dobruška
GPS souřadnice:50.292160N, 16.098955E
Nadmořská výška:263 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1361 (663 let)
Katastrální výměra:650 ha
Počet obyvatel:667
PSČ:518 01
Adresa URL:www.obecpohori.cz

Okolí a příroda Pohoří

PŘÍRODNÍ REZERVACE ZBYTKA
Rezervace o výměře 79,42 ha byla zřízena vyhláškou Okresního úřadu Náchod v roce 1994 v katastrálním území Bohuslavice nad Metují. Nadmořská výška 257 - 264 m.
Přírodní rezervaci (PR) tvoří lužní les a louky v ohybu říčky Dědiny (dříve označované jako Zlatý potok) s výskytem řady zvláště chráněných rostlin a živočichů. Její součástí je jedna z posledních slatin v severovýchodních Čechách, vzniklá na vývěrech alkalických podzemních vod.
VEGETACE
Floristicky nejcennější byla společenstva svazu Caricion davallianae vázaná na slatiny vytvořené v okolí artéských pramenů. Změny ve vodním režimu a ve způsobu zemědělského hospodaření měly za následek náhradu těchto společenstev suchomilnějšími lučními společenstvy převážně svazu Molinion, pro jejichž stanoviště je typické značné kolísání hladiny podzemní vody. Část slatinných biotopů byla zalesněna. Proto je řada slatinných druhů pohřešována - např. šášina rezavá (Schoenus ferrugineus), vrba rozmarýnolistá (Salix rosmarinifolia), kohátka kalíškatá (Tofieldia calyculata), pěchava slatinná (Sesleria caerulea) a tučnice obecná (Pinguicula vulgaris). Na lokalitě bylo nalezeno téměř 600 druhů cévnatých rostlin. K nejvzácnějším dosud zde rostoucím zvláště chráněným druhům patří violka vyvýšená (Viola elatior). Pozoruhodný je výskyt třtiny pestré (Calamagrostis varia), huseníku lučního (Arabis nemorensis) i několika druhů pampelišek ze sekce Palustria (typová lokalita Taraxacum mendax). V menších populacích zde rostou: ostřice Davallova (Carex davalliana),ostřice slatinná (C. hostiana), vstavač vojenský (Orchis militaris), prstnatec pleťový (Dactylorhiza incarnata), kosatec sibiřský (Iris sibirica), česnek hranatý (Allium angulosum), škarda ukousnutá (Crepis praemorsa) a hadilka obecná (Ophioglossum vulgatum). Hojný je např. zvonečník hlavatý (Phyteuma orbiculare), kostival český (Symphytum bohemicum) a upolín nejvyšší (Trollius altissimus). Z dalších druhů v PR rostou např. ostřice oddálená (Carex distans), ostřice žlutá (C. flava), ostřice prodloužená (C. elongata), ostřice šupinoplodá (C. lepidocarpa), bařička bahenní (Triglochin palustrae), vítod nahořklý (Polygala amarella), smldník bahenní (Peucedanum palustre), řeřišnice bahenní (Cardamine dentata) a sítina alpská (Juncus alpino-articulatus).
Lesy zaujímají 46 % plochy. Tvoří je převážně habrové doubravy svazu Carpinion a lužní lesy svazu Alnion incanae. V lesích je hojná bledule jarní (Leucojum vernum), česnek medvědí (Allium ursinum), lilie zlatohlavá (Lilium martagon) a zapalice žluťucholistá (Isopyrum thalictroides).
FAUNA
PR má vysokou diverzitu entomofauny. Nejlépe je známa fauna motýlů (Lepidoptera), zejména čeleď můrovitých (Noctuidae), dále fauna dvoukřídlých (Diptera) a vážek (Odonata). Nejvýrazněji jsou zastoupeny druhy vyvíjející se na rašelinných a vlhkých loukách a v různých typech vod. Mezi vzácné a ojediněle se vyskytující patří můry Simyra albovenosa a Archanara dissoluta a lišejníkovec Nudaria mundana z čeledi přástevníkovitých (Arctiidae). Ze vzácných teplomilných a migrujících druhů byly zjištěny můry Eublemma purpurina a Helicoverpa armigera. Doloženo bylo 170 druhů dvoukřídlých (Diptera). Z nich k ohrožené mokřadní fauně patří bráněnka měnlivá (Stratiomys chamaeleon) a další druhy z čeledi bráněnkovitých (Stratiomyidae) jako např. Stratiomys singulator a Oxycera trilineata, většina druhů z čeledi lupicovitých (Dolichopodidae), řada pestřenkovitých (Syrphidae) a vzácný druh Diastata flavicosta z čeledi Diastatidae. Publikovanými prvonálezy dvoukřídlých z území Čech jsou Triphleba forfex z čeledi hrbilkovitých (Phoridae) a Heteromeringia nigrimana z čeledi různatkovitých (Clusiidae). Ze vzácných brouků listnatých a lužních lesů zde žijí např. druhy Hallomenus binotatus a Melandrya caraboides z čeledi lencovitých (Melandryidae), zjištěn byl i chrobák ozbrojený (Odonteus armiger). Z epigeických brouků jsou nápadní střevlíci rodu Carabus. Z několika druhů je nejpočetnější populace střevlíka Ullrichova (Carabus ullrichi). Z vážek zde žijí většinou hojnější druhy; pozoruhodná je však velmi početná populace motýlice obecné (Calopteryx virgo).
Pro PR je typické ptactvo listnatých lesů: káně lesní (Buteo buteo), holub hřivnáč (Columba palumbus), strakapoud velký (Dendrocopos major), strakapoud malý (D. minor) a strakapoud prostřední (D. medius), kukačka obecná (Cuculus canorus), sedmihlásek hajní (Hippolais icterina), pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla), pěnice slavíková (S. borin), pěnice hnědokřídlá (S. communis), sýkora babka (Parus palustris), dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes), lejsek bělokrký (Ficedula albicollis), budníčci (Phylloscopus spp.), šoupálci (Certhia spp.) aj. Dále tu žije ledňáček říční (Alcedo atthis), moudivláček lužní (Remiz pendulinus), cvrčilka říční (Locustella fluviatillis), žluva hajní (Oriolus oriolus) a slavík obecný (Luscinia megarhynchos). Na loukách hnízdí bekasina otavní (Gallinago gallinago).
Z obojživelníků se běžně vyskytují rosnička zelená (Hyla arborea), skokan zelený (Rana esculenta), ropucha zelená (Bufo viridis), kuňka obecná (Bombina bombina) a čolek obecný (Triturus vulgaris). Z plazů byl potvrzen výskyt užovky obojkové (Natrix natrix) a ještěrky obecné (Lacerta agilis).
HOUBY
Při mykologickém průzkumu v r. 1999 zde byly nalezeny velmi vzácné druhy hub např. housenice střevlíková (Cordyceps entomorrhiza), parazitující na larvách střevlíkovitých brouků, mimořádně vzácná v celé Evropě. Rostou zde i další vzácné houby jako houževnatec tygrovaný (Lentinus tygrinus), podloubník sinný (Gyrodon lividus), špička odporná (Marasmiellus foetidus) a štítovka nažloutlá (Pluteus romellii).
GEOLOGICKÉ A PŮDNÍ POMĚRY
Geologický podklad tvoří druhohorní sedimenty svrchnokřídového stáří. Jedná se o vápnité, píščité a spongilitické slínovce až jílovité vápnité pískovce a jílovce. Na většině plochy PR jsou křídové horniny překryty čtvrtohorními sedimenty - převažuje drobnozrnný štěrkopísek, povodňové a sprašové hlíny, přeplavené deluviální jíly, místy se vyskytují také humolity. Sedimentární horniny i jejich krystalinické podloží jsou v oblasti PR porušeny tektonickou poruchou, označovanou jako Opočenská flexura, podél níž došlo k vertikálnímu posunu jednotlivých ker (v maximu až o 70 m). Na tuto poruchu, která se v křídových sedimentech projevuje jako systém několika souběžných zlomů, byly v minulosti vázány vydatné vývěry podzemní vody bohaté vápníkem. V PR a jejím bezprostředním okolí se nacházely prameny Zbytka, Litá I ("Jezírko") a Litá II, jejichž přirozený přetok činil před vodárenským jímáním od 90 do 200 litrů za sekundu.V místech některých vývěrů vznikaly pramenitové kupy, které jsou dosud patrné v jihozápadní části PR.
Z půd převažují v severní a severovýchodní části území pararendziny (slínovatky), v jižní a jihovýchodní části černice (místy s výskytem luční křídy). V jihovýchodní části jsou zastoupeny také organozemě (slatinná a glejová rašelina), podél Zlatého potoka fluvizemě (naplavené půdy), v jihozápadní části území kambizemě (hnědé lesní půdy). V místech s výskytem organozemí a černic došlo při dlouhodobém poklesu půdní vlhkosti (zaklesnutí hladiny podzemní vody v důsledku vodárenských odběrů) ke značné mineralizaci půdní organické hmoty a k poklesu půdního povrchu.
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI
Od roku 1937 do současnosti vzrostlo zastoupení lesa o více jak čtyřicet procent. Převážná část lesů byla v minulosti obhospodařována jako les sdružený a pařezina. Postupně dochází k jejich převodu na les vysoký. Stav lesních porostů byl ovlivněn změnani vodního režimu, imisemi a tracheomykózou. Obnova maloplošným podrostním způsobem s využitím zmlazení autochtonních dřevin má směřovat k dosažení přirozené druhové skladby. Postupně budou eliminovány introdukované dřeviny, zejména hybridní topoly.
V první polovině 19. století bylo území využíváno převážně jako louky a pastviny; lesy a orná půda tvořily jen menší část. Ve druhé polovině 19. století se zvětšila rozloha lesa a orné půdy (zelnice). K nejcitelnějším zásahům do území došlo ve 20. století. Vedle dalšího zalesňování bylo přeloženo koryto Lité, velkoplošně byla v 70. letech odvodněna celá Českomeziříčská kotlina, v r. 1978 začalo intenzívní využívání vodních zdrojů. Změny vodního režimu, mineralizace slatin a eutrofizace lokality měly za následek výrazné posuny v zastoupení a plošném rozsahu rostlinných společenstev.

Tipy na výlet v obci Pohoří a jejím okolí.

Reklama

Informace o počasí pro oblast: Pohoří

Počasí meteostanice Pohoří

Poslední data: 19.4.2024 14:50

Umístění: 268 m.n.m

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz

Počasí meteostanice Pohoří

Teplota
7,3
°C
Zdánlivá teplota
2,5
°C
Rosný bod
0,8
°C
Vlhkost
62,2
%
Denní srážky
1,5
mm/den
Osvit
243,9
W/m2
Atmosférický tlak
1005,4
hPa
Směr větru
JV
Rychlost větru
3,8
m/s
Nárazový vítr
5,0
m/s

Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz


V okolí obce Pohoří se také nachází

Bačetín

Bačetín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (V)
Počet obyvatel: 387

/
Běstviny

Běstviny

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (SV)

/
Blažkov

Blažkov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)

/
Bohuslavice

Bohuslavice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 2 km (S)
Počet obyvatel: 1 010

/
Bolehošť

Bolehošť

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)
Počet obyvatel: 611

/ /
Borovice

Borovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)

/
Čánka

Čánka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (J)

/
Černčice

Černčice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (S)
Počet obyvatel: 472

/
České Meziříčí

České Meziříčí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (Z)
Počet obyvatel: 1 949

/
Chábory

Chábory

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Chábory

Chábory

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Chlístov

Chlístov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (SV)
Počet obyvatel: 84

/
Dobříkovec

Dobříkovec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (J)

/
Dobruška

Dobruška

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (V)
Počet obyvatel: 6 467

/
Dolsko

Dolsko

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (S)

/
Domašín

Domašín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (V)

/
Doubravice

Doubravice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (S)

/ /
Houdkovice

Houdkovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)

/
Jasenná

Jasenná

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (Z)
Počet obyvatel: 742

/
Jeníkovice

Jeníkovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (JZ)
Počet obyvatel: 499

/
Jestřebí

Jestřebí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (SV)
Počet obyvatel: 168

/
Jílovice

Jílovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 312

/ /
Králova Lhota

Králova Lhota

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)
Počet obyvatel: 266

/
Krčín

Krčín

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (S)

/
Křovice

Křovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (V)

/
Kruhovka

Kruhovka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (JV)

/
Ledce

Ledce

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 351

/
Lhota

Lhota

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (S)

/
Lhota Netřeba

Lhota Netřeba

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (V)

/
Libchyně

Libchyně

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (SV)
Počet obyvatel: 75

/
Libníkovice

Libníkovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JZ)
Počet obyvatel: 167

/
Libřice

Libřice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (Z)
Počet obyvatel: 301

/
Lipiny

Lipiny

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (J)

/
Mělčany

Mělčany

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (V)

/
Městec

Městec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (JZ)

/
Městec

Městec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SZ)

/
Mokré

Mokré

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (JZ)
Počet obyvatel: 174

/
Nahořany

Nahořany

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (S)
Počet obyvatel: 597

/
Nová Ves

Nová Ves

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 10 km (J)

/
Nové Město nad Metují

Nové Město nad Metují

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SV)
Počet obyvatel: 9 035

/
Očelice

Očelice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (J)
Počet obyvatel: 235

/
Ohnišov

Ohnišov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 512

/
Opočno

Opočno

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (JV)
Počet obyvatel: 3 013

/
Podbřezí

Podbřezí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (JV)
Počet obyvatel: 578

/
Podchlumí

Podchlumí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JV)

/
Přepychy

Přepychy

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (J)
Počet obyvatel: 640

/
Provoz

Provoz

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (V)

/
Pulice

Pulice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 2 km (V)

/
Rohenice

Rohenice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (Z)
Počet obyvatel: 295

/
Roztoky

Roztoky

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SZ)

/
Semechnice

Semechnice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (JV)
Počet obyvatel: 429

/
Šestajovice

Šestajovice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (SZ)
Počet obyvatel: 166

/
Skršice

Skršice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (Z)

/
Slavětín nad Metují

Slavětín nad Metují

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 5 km (SZ)
Počet obyvatel: 251

/
Slavoňov

Slavoňov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SV)
Počet obyvatel: 313

/ /
Spy

Spy

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (SV)

/
Tošov

Tošov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (Z)

/
Trnov

Trnov

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JV)
Počet obyvatel: 757

/
Újezdec

Újezdec

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Val

Val

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (V)
Počet obyvatel: 297

/
Vanovka

Vanovka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (SV)

/
Velká Jesenice

Velká Jesenice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 737

/
Veselice

Veselice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (SZ)

/
Vojenice

Vojenice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (J)

/
Volovka

Volovka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Vrchoviny

Vrchoviny

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (S)

/
Vršovka

Vršovka

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 4 km (SV)
Počet obyvatel: 139

/
Výrava

Výrava

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 9 km (Z)
Počet obyvatel: 436

/
Vysoký Újezd

Vysoký Újezd

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 8 km (JZ)
Počet obyvatel: 103

/
Zádolí

Zádolí

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (JV)

/
Záhornice

Záhornice

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 6 km (J)

/
Zákraví

Zákraví

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 7 km (SV)

Zámek Opočno

Zámek Opočno

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 3 km (J)

/ / / / / / / / / /
Zámek Náchod

Zámek Náchod

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 15 km (S)

/ / / / / / / / / / / /
Hospital Kuks

Hospital Kuks

Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 19 km (SZ)

/ / /

Reklama
Víte že?

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Aquapark Hradec Králové

Aquapark Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 21 km od obce Pohoří?

Aquacentrum v Městských lázních Hradec Králové nabízí řadu atrakcí, ze kterých si jistě vyberete! Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud.

Obří akvárium v Hradci Králové

Obří akvárium v Hradci Králové je ve vzdušné vzdálenosti 22 km od obce Pohoří?

Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice.

Název obce Pohoří se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 9x?

Název obce Pohoří v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 1x, Ústecký: 1x, Liberecký: 2x, Královéhradecký: 1x.

Obec Pohoří vyhrála v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2017 Bílou stuhu za činnost mládeže?

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).

Zámek Litomyšl

Zámek Litomyšl je ve vzdušné vzdálenosti 49 km od obce Pohoří?

Zámek v Litomyšli je jeden z největších renesančních zámků v Česku. Zámek je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí.

Zřícenina hradu Rýzmburk

Zřícenina hradu Rýzmburk je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Pohoří?

Pozůstatky hradu Rýzmburk stojí na zalesněném ostrohu nad údolím řeky Úpy západním směrem od Žernova, nedaleko Babiččina údolí.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Pohoří snížil o 16?

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Ke dni 26.3.2021 žilo v Královéhradeckém kraji 538 303 obyvatel, z toho 266 017 mužů a 272 286 žen?

Jaroměř

Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Jaroměř s 11 849 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 14 km?

Jaroměř je východočeské město, ležící 17 km severovýchodně od Hradce Králové. Mezi místní části patří Cihelny, Dolní Dolce, Jakubské Předměstí, Jaroměř, Jezbiny, Josefov, Pražské Předměstí, Semonice a Starý Ples.

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Dřevěný kostel sv. Jana Křtitele ve Slavoňově

Dřevěný kostel sv. Jana Křtitele ve Slavoňově je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Pohoří?

Kostel sv. Jana Křtitele ve Slavoňově, nedaleko Nového Města nad Metují, byl postaven v roce 1553 Janem Koltačkou.

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Reklama