Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Chomutov |
| Správní obvod: | Kadaň |
| GPS souřadnice: | 50.375984N, 13.271307E |
| Nadmořská výška: | 300 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1183 (843 let) |
| Katastrální výměra: | 6 562 ha |
| Počet obyvatel: | 16 465 |
| PSČ: | 432 01 |
| Adresa URL: | www.mesto-kadan.cz |
Části obce Kadaň: Brodce, Kadaňská Jeseň, Meziříčí, Nová Víska, Pokutice, Prunéřov, Tušimice, Úhošťany, Zásada u Kadaně
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Dnes má svátek Vojtěch a ve správním obvodu obce Kadaň se toto jméno vyskytuje přibližně 177x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kadaň jsou: Jiří (1 286x), Petr (1 234x), Jan (1 148x), Jana (1 044x), Josef (902x), Marie (881x), Jaroslav (832x), Pavel (818x), Martin (810x), Miroslav (718x), Václav (674x), Tomáš (603x), Eva (593x), František (558x), Hana (547x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kadaň jsou: Nováková (160x), Novák (150x), Černá (123x), Černý (118x), Novotný (100x), Dvořák (99x), Dvořáková (95x), Svobodová (92x), Novotná (90x), Kučerová (74x), Svoboda (73x), Procházka (59x), Kučera (59x), Pokorná (58x), Křížová (58x)?
Název obce Kadaň se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?