V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Domažlice |
Správní obvod: | Horšovský Týn |
GPS souřadnice: | 49.539150N, 13.021508E |
Nadmořská výška: | 368 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1379 (646 let) |
Katastrální výměra: | 314 ha |
Počet obyvatel: | 143 |
PSČ: | 345 61 |
Adresa URL: | www.krenovy.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Křenovy: 6 km
Poslední data: 15.5.2025 02:10
Umístění: 396 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 34 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Dnes má svátek Žofie a ve správním obvodu obce Horšovský Týn se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Křenovy se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Křenovy v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Liberecký: 1x.
Obec Křenovy vyhrála v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023 Bílou stuhu za činnost mládeže?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Horšovský Týn jsou: Marie (557x), Václav (536x), Josef (532x), Jan (480x), Jiří (398x), Jana (390x), Anna (366x), Petr (300x), Miroslav (273x), Pavel (270x), Jaroslav (266x), Tomáš (246x), Karel (238x), Martin (216x), Zdeněk (206x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Hrad a zámek Horšovský Týn je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Křenovy?
Státní hrad a zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným objektům v ČR, nachází se v historickém centru města. Je chráněn jako kulturní památka ČR a v roce 1995 byl zapsán na seznam národních kulturních památek.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Horšovský Týn jsou: Černý (45x), Herian (44x), Svobodová (43x), Svoboda (41x), Černá (40x), Liška (35x), Nový (34x), Tomanová (33x), Herianová (33x), Váchalová (31x), Lišková (31x), Nová (30x), Fišerová (30x), Soukupová (29x), Soukup (28x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?