Ski areál Chotouň
Ski areál Chotouň je ve vzdušné vzdálenosti 32 km od obce Husinec?
Ski areál Chotouň se rozprostírá východně od obce Jílové u Prahy v nadmořské výšce 350 až 400 m.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Praha-východ |
Správní obvod: | Brandýs nad Labem - Stará Boleslav |
GPS souřadnice: | 50.173745N, 14.375086E |
Nadmořská výška: | 180 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1227 (798 let) |
Katastrální výměra: | 298 ha |
Počet obyvatel: | 1 505 |
PSČ: | 250 68 |
Adresa URL: | www.husinec-rez.cz |
Části obce Husinec: Řež
Vzdálenost meteostanice od obce Husinec: 7 km
Poslední data: 9.5.2025 23:10
Umístění: 268 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 10 km (J)
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 10 km (J)
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 10 km (J)
Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 11 km (J)
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Název obce Husinec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Husinec v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x.
Nejčastější jména ve správním obvodu Brandýs nad Labem - Stará Boleslav jsou: Jan (2 973x), Jiří (2 792x), Petr (2 710x), Jana (2 525x), Martin (2 036x), Tomáš (1 958x), Pavel (1 757x), Josef (1 729x), Jaroslav (1 537x), Marie (1 529x), Hana (1 501x), Eva (1 446x), Lucie (1 334x), Václav (1 330x), Kateřina (1 328x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Brandýs nad Labem - Stará Boleslav jsou: Novák (487x), Nováková (460x), Dvořáková (306x), Dvořák (299x), Svobodová (276x), Černá (275x), Černý (265x), Novotná (263x), Svoboda (261x), Novotný (260x), Veselý (215x), Veselá (196x), Urbanová (182x), Procházková (178x), Procházka (174x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Ctibor a ve správním obvodu obce Brandýs nad Labem - Stará Boleslav se toto jméno vyskytuje přibližně 5x?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?