Ocenění obce Svrkyně
Ocenění obce Svrkyně v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2018 – oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Praha-západ |
Správní obvod: | Černošice |
GPS souřadnice: | 50.171366N, 14.294847E |
Nadmořská výška: | 295 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1311 (714 let) |
Katastrální výměra: | 590 ha |
Počet obyvatel: | 291 |
PSČ: | 252 64 |
Adresa URL: | www.svrkyne.cz |
Části obce Svrkyně: Hole
Krajské výsledky
2018 – oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu
Vzdálenost meteostanice od obce Svrkyně: 6 km
Poslední data: 17.6.2025 11:00
Umístění: 340 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 12 km (JV)
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 12 km (JV)
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 13 km (JV)
Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra
Kraj: Hlavní město Praha
Vzdálenost: 14 km (JV)
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Adolf a ve správním obvodu obce Černošice se toto jméno vyskytuje přibližně 17x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Černošice jsou: Novák (516x), Nováková (473x), Svobodová (395x), Dvořák (383x), Dvořáková (381x), Novotný (363x), Novotná (341x), Svoboda (338x), Černý (305x), Černá (300x), Procházková (298x), Procházka (271x), Veselý (258x), Veselá (256x), Kučera (216x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Svrkyně se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Černošice jsou: Jan (4 161x), Jiří (3 714x), Petr (3 476x), Jana (3 195x), Tomáš (2 677x), Martin (2 575x), Pavel (2 280x), Marie (2 213x), Jaroslav (2 004x), Josef (2 001x), Eva (1 924x), Kateřina (1 914x), Hana (1 893x), Václav (1 808x), Michal (1 767x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Skanzen Řepora je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Svrkyně?
Skanzen Řepora (dříve nazývaná Tuležim) leží v okrajové části Prahy část Řeporyje v údolí mezi několika rybníky se snaží navodit co nejvěrnější představu české lidové architektury 14. století a života ve středověkém městečku.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 187 km od obce Svrkyně?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Rotunda Narození Panny Marie v Holubicích je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Svrkyně?
Rotunda Narození Panny Marie v obci Holubice nedaleko města Kralupy nad Vltavou byla vystavěna v období mezi koncem 12. století a 1. polovinou 13. století, za vlády Přemysla Otakara I.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.