Zámek Hořovice
Zámek Hořovice je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Lhotka?
Nový zámek se zámeckým parkem stojí nedaleko centra městě Hořovice. Je chráněný jako kulturní památka a národní kulturní památka Česka.

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Beroun |
| Správní obvod: | Hořovice |
| GPS souřadnice: | 49.832215N, 13.996227E |
| Nadmořská výška: | 403 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1547 (479 let) |
| Katastrální výměra: | 534 ha |
| Počet obyvatel: | 366 |
| PSČ: | 267 23 |
| Adresa URL: | www.oulhotka.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Lhotka: 4 km
Poslední data: 20.2.2026 15:00
Umístění: 405 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Lhotka se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 29x?
Název obce Lhotka v jednotlivých krajích: Hlavní město Praha: 1x, Středočeský: 6x, Jihočeský: 2x, Plzeňský: 3x, Liberecký: 1x, Královéhradecký: 1x, Pardubický: 2x, Vysočina: 4x, Olomoucký: 1x, Zlínský: 3x, Moravskoslezský: 5x.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Dnes má svátek Oldřich a ve správním obvodu obce Hořovice se toto jméno vyskytuje přibližně 57x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Hořovice jsou: Jiří (1 013x), Jan (882x), Josef (804x), Jana (802x), Marie (800x), Petr (747x), Václav (677x), Pavel (582x), Martin (523x), Jaroslav (496x), František (486x), Tomáš (482x), Hana (418x), Eva (400x), Michal (382x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hořovice jsou: Veselý (118x), Veselá (116x), Humlová (116x), Huml (113x), Svobodová (102x), Černá (101x), Černý (96x), Štochl (93x), Nováková (93x), Svoboda (87x), Procházka (85x), Matějková (83x), Štochlová (82x), Kratochvílová (81x), Novák (80x)?