Sportovní možnosti Troubelice
Obcí vede několik značených cyklotras.
Kraj: | Olomoucký |
Okres: | Olomouc |
Správní obvod: | Uničov |
GPS souřadnice: | 49.817314N, 17.081005E |
Nadmořská výška: | 250 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1313 (712 let) |
Katastrální výměra: | 3 818 ha |
Počet obyvatel: | 1 848 |
PSČ: | 783 83 |
Adresa URL: | www.troubelice.cz |
Obcí vede několik značených cyklotras.
Vzdálenost meteostanice od obce Troubelice: 6 km
Poslední data: 12.6.2025 18:10
Umístění: 290 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Bývalý dominikánský klášter s kostelem Zvěstování Panně Marii Šumperk
Kraj: Olomoucký
Vzdálenost: 18 km (SZ)
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Uničov jsou: Navrátilová (85x), Navrátil (82x), Smékalová (74x), Smékal (72x), Pospíšil (66x), Pospíšilová (64x), Krejčí (59x), Králová (57x), Král (57x), Šenková (56x), Smrček (56x), Šenk (55x), Nováková (54x), Dušek (53x), Novák (52x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Troubelice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Antonie a ve správním obvodu obce Uničov se toto jméno vyskytuje přibližně 24x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Uničov jsou: Marie (669x), Jan (619x), Jiří (602x), Jana (602x), Petr (525x), Pavel (488x), Josef (482x), Jaroslav (472x), Martin (447x), Miroslav (436x), Tomáš (373x), František (348x), Anna (345x), Zdeněk (330x), Eva (299x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?